Доступність посилання

ТОП новини

Комуністи проти фінансування села


Комуністи проти фінансування села

Прага, 3 вересня 2001 ― Проти земельного кодексу, який би віддав селянам повне право розпоряджатися землею виступають ліві партії, на чолі із комуністами. Їхній лідер днями виступив на сторінках російської газети Правда, звинувачуючи «ділків та тіньові комерційні структури» у тому, що вони скористалися з результатів праці хліборобів. У чому ж є злочин бізнесменів?

«Не можна заперечувати, що нинішнього року було зібрано найвищий за останні три роки врожай зернових», - говорить лідер українських комуністів Петро Симоненко в інтрв’ю російській газеті Правда. «Але аморальним по відношенню до села є те, що результатами праці рільників у черговий раз скористалися різного роду ділки та комерційні тіньові структури. Це вони»,- говорить пан Симоненко», - ще до початку жнив, обібравши селян непомірно високими цінами на пальне, запчастини, гербициди та мінеральні добрива, встановили закупівельні ціни у розмірі 450-500 гривень, тобто близько 100 доларів за тонну зерна, а збувають його за кордон удвічі дорожче».

Українські експерти погоджуються, що проблема цін на зерно дійсно існує, але полягає вона як раз у тому, що на ринках в Україні власне зерно є дорожче світових цін. Голова компанії Украґроконсалт Сергій Феофілов говорить, що зерно в Україні в середньому коштує близько 120 доларів за тонну, в той час як на світових ринках воно рідко перевищую 100 доларів за тонну, тому продати його за кордоном українським хліборобам важко.

Міжнародна зернова рада, що об’єднує покупців та продавців зерна у світі, у своєму нещодавньому звіті повідила, що Південна Корея закупила велику партію кормової пшениці з України по ціні 96 доларів за тонну, а зовсім не 200, як наполягає пан Симоненко.

Значне збільшення врожаю зернових експерти пояснюють винятково добрими погодними умовами та зменшенням втручання держави у аграрну промисловість. Аналітик Закордонної Сільськогосподарської Служби, що входить до складу міністерства сільского господарства США, Марк Ліндеман також вказує на те, що врожай збільшився за рахунок розширення посівних площ та збільшення фінансування, що надходило від приватних інвесторів.

Зростання ефективності відбулося за рахунок появи у селян обігових коштів, які дозволили вживання добрив та пестицидів, які були закуплені на кошти приватних інвесторів, яких пан Симоненко продовжує називати ділками, вживаючи стару комуністичну термінологію. Тобто комуністи заперечують головну причину збільшення врожаю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG