Доступність посилання

ТОП новини

Мирослава Гонгадзе про засідання ОБСЄ, про міжнародну комісію у справі Георгія Гонгадзе і припущення напередодні прес-конференції КРОЛЛ


Мирослава Гонгадзе про засідання ОБСЄ, про міжнародну комісію у справі Георгія Гонгадзе і припущення напередодні прес-конференції КРОЛЛ

Прага, 24 вересня 2001 - Мирослава Гонгадзе: Тиск на журналістів, податкові перевірки, закриття газет, цензура, вбивство журналістів – такими ознаками була охарактеризована ситуація із ЗМІ в пост-радянських державах під час сесії, на якій головував постійний представник ОБСЄ по свободі ЗМІ Фреймон Дуе.

ОБСЄ висловили глибоку стурбованість про ситуацію зі свободою слова. На сесії було зачитане спеціальне звернення США в якому, зокрема, зазначалось: «Ні один злочин проти журналістів: брутальне вбивство Георгія Гонгадзе та Ігоря Алєксандрова в Україні, зникнення оператора ОРТ Дмитра Завадського в Білорусі на сьогодні не розкриті. Саме тому США підтримують звернення постійного представника ОБСЄ по свободі в ЗМІ по створенні міжнародної комісії по розслідуванню зникнення та вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.»

Делегати сесії констатували потребу зміни механізмів тиску зі сторони міжнародних організацій на уряди тих держав, в яких продовжуються утиски свободи слова. Безвідповідальність у кожному окремому злочині веде до глобальної відповідальності. Справи у злочинах проти журналістів мусять бути розкритими. Міжнародні структури такі як ОБСЄ, Рада Європи, ООН мусять створити нові преценденти та юридичні механізми для зміни ситуації. Поки журналісти будуть боятися говорити, доки держави, в яких це відбувається не зможуть назвати себе демократичними.

М.Д. Мирославо, з Варшави ви їдете до Страсбурга, де братимите участь в засіданні парламентської асамблеї Ради Європи і у четвер має відбутися слухання українського питання. Які очікування від цієї сесії?

Мирослава Гонгадзе: Я буду прикладати зусиль, щоб ця комісія була створена. Проведено багато переговорів з європейськими дипломатами і отримано деякі завірення, що вони будуть сприяти створенню такої комісії. Звичайно багато чого буде залежати від української сторони. Я буду мати прес-конференцію у Стразбурзі і також матиму виступ на моніторинговому комітеті, який буде розглядати українське питання.

М.Д. У вівторок відбудеться прес-конференція агенства КРОЛЛ, американського детекнивного агенства, що на замовлення партії Трудова Україна розслідують справу Гонгадзе. Яке ваше ставлення до цього розслідування?

Мирослава Гонгадзе: Я схильна довіряти розстеженням, що проведені у правовому полі України, але цікаво, які результати будуть у цього агенства. Агенство працювало досить довго і одна прес-конференція була перенесена. Я думаю, що результати цього розслідування можуть бути прийнятими до уваги при майбутньому міжнародному розстеженні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG