Доступність посилання

ТОП новини

У Казахстані українському президентові йтиметься не лише про нафту


У Казахстані українському президентові йтиметься не лише про нафту

Прага, 26 вересня 2001 ― Україна не воюватиме в Афганістані, заявив президент Леонід Кучма на початку свого офіційного візиту до Казахстану. У Казахській столиці, Астані, український президент проведе три дні, протягом яких лідери двох країн також обговорять проблеми експорту каспійської нафти та транспортування її українським нафтопроводом Одеса-Броди.

Події у США змінили теми переговорів голів держав в усьому світі, не стали винятком і переговори між українським та казахським президентами під час нинішнього візиту Леоніда Кучми до Казахстану. Зустрівшись із президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим відразу по приїзду до Астани, Леонід Кучма заявив на спільній прес-конференції про те, що дві країни не мають розбіжностей у позиції щодо необхідності боротьби з міжнародним тероризмом, однак Україна не братиме участі у можливих бойових діях в Афганістані.

«Україна готова ідеологічно, організаційно і морально підтримати Америку. Але зрозуміло, що вдруге ми участі у бойових діях в Афганістані не братимемо», заявив український лідер. Тим часом президент Казахстану наголосив, що Казахстан залишається вірним своїй першій заяві, і що тероризм загрожує усім державам і ніхто не може бути осторонь.

Порівнюючи позиції двох країн, оглядач Радіо Свобода Брюс Паньєр, вважає, що зобов’язання, які бере на себе Казахстан щодо бортьби з тероризмом, і його підітримка дій США є набагато більшими, ніж ті, про які говорить Україна. «Україна і Казахстан обидві підтримали зусилля США щодо створення антитерористичної коаліції, але Казахстан, звичайно, є в іншій ситуації, ніж Україна, бо він є ближче до можливого місця конфлікту. Тому Казахстан відіграє зараз набагато важливішу роль, і він взяв на себе більші зобов’язання. На відміну від України, він не лише запропонував свій повітряний простір для американських літаків, але і дав згоду на розміщення військових баз, з яких можуть наноситися удари по позиціях в Афганістані», говорить експерт Радіо Свобода з питань Середньої Азії Брюс Паньєр.

Щодо інших тем переговорів він зауважив, що найголовнішою для України буде транспортування казахської нафти українськими нафтопроводами. Збудувавши нафтогін Одеса-Броди, Україна досі не домовилася про те, чия нафта потече по ньому у Європу. Проте тут експерт Радіо Свобода передбачає проблему із тим, що для успіху цього проекту потрібна його підтримка з боку Росії, адже жоден з існуючих шляхів траспортування казахської нафти не оминає російської території.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG