Учнi початкових й середнiх шкiл покинули шкiльнi будинки й збиралися на майданах або довгими колонами проходили вулицями блокуючи транспорт й закликаючи громадян приєднатися до протестiв. З усiх сторiн лунало “З ним покiнчено”, маючи на увазi президента Слободана Мiлошевича.
Десятки мiсцевих радiо-станцiй вiдмовилися транслювати програму державного радiо. Працiвники звiльнили директорiв призначених правлячою партiєю й вперше передавали нецензуровану програму, повiдомляючи про протести та вимоги Демократичної опозицiї. Звичайно, були й такi, хто заявляв про готовнiсть захищати Мiлошевича i його команду до останньої краплини кровi. Тому Сербiя нагадувала Румунiю з грудня 1989 року.
5 жовтня Конституцiйний суд Югославiї несподiвано й без пояснення скасував вибори. Опозицiя таке рiшення назвала фарсом й закликала владу визнати результати виборiв до 15 години. До Бєлграда вранцi рушили десятки тисяч громадян з усiх областей республiки. Колони очолювани вантажiвками й бульдозерами розбивали полiцейськi барикади на шляхах. О 12-iй годинi розпочався мiтинг перед будинком парламенту у Бєлградi. Полiцiя застосувала сльозоточивий газ. До столицi тим часом прибували новi колони з провiнцiї. О 15-iй годинi на вулицях було уже пiвмiльйона, до вечора аж мiльйон манiфестантiв. Коли полiцiя вдруге застосувала сльозоточивий газ, це був знак для масової атаки на будинок парламенту. Його пiдпалено, як також i будинок державного телебачення. В iнших мiстах громадяни також захоплювали державнi будинки й примiщення правлячої партiї.
Пiсля 16-ої години полiцiя почала здавати зброю манiфестантам. Мiлошевич дав наказ армiї придушити демонстрацiї. Вiйськовослужбовцi вiдмовилися застосувати силу. З кiлькох казарм виїхали колони танкiв й бронемашин. Проте, вони рушили не до мiста, а до околиць столицi. Саме в той час ми повiдомляли: “Хоча ще рано для прогноз, немає сумнiву, що це не бунт опозицiї, але народне повстання. Обставини мiняються кожної хвилини. Однi уже радiють, iншi бояться темної балканської ночi, котра могла б стати союзником диктатора.”
Це був кiнець Мiлошевича. Пiсля одинадцятої години вечора 5 жовтня до громадян по телебаченню звернувся Воїслав Коштунiца, уже як глава держави. Сербiя тої ночi не спала. Кiлька мiльйонiв людей до ранку прославляли перемогу. Вранцi 6 жовтня газети вийшли пiд заголовками надрукованими жирним шрифтом: “Свобода”, “Перемога” та “Добридень, демократiє”. Мiлошевич вiдiйшов в минуле.