Доступність посилання

ТОП новини

Чи буде в Криму новий центристський блок?


Чи буде в Криму новий центристський блок?

Симферополь, 10 жовтня 2001 - Кримські організації НДП та СДПУ(о) мають намір на виборах до парламенту автономії виступити широким блоком центристських партій. Лідер місцевих народних демократів Сергій Куницин днями запропонував об’єднаним ес-декам приєднатися до кримського блоку “ТУНДРА”.

– Не чекаючи ухвалення законів України про вибори в органи законодавчої і представницької влади, в Криму необхідно створити Раду, до якої увійдуть, щонайменше, представники п'яти демократичних партій центристського спрямування. З такою заявою днями виступив лідер регіональної організації Народно-демократичної партії України, колишній прем’єр-міністр автономії Сергій Куницин.

На його думку, до складу Ради, крім лідерів чотирьох партій, які створили передвиборний блок “За єдину Україну”, повинні також увійти керівники кримської організації Соціал-демократичної партії України (об'єднаної). Передвиборний союз між НДП, СДПУ(о) та Аграрною партією на рівні Криму було створено ще торік і, як вважає Куницин, регіональні домовленості залишаються чинними і після створення у Києві виборчого блоку 4 партій. На думку голови Кримської організації НДП, від декларованих угод настав час переходити до практичної роботи. Саме тому до складу “Ради п'яти”, - заявив Сергій Куницин, - повинні входити реальні лідери, які правомочні ухвалювати рішення і нести за них відповідальність перед своїми партіями і всіма кримчанами.

До складу Ради, вважає пан Куницин, окрім нього мають увійти Валерій Горбатов (як висуванець “Трудової України”), Василь Кисельов (як лідер “Регіонів України”), соціал-демократ Юхим Фікс, та аграрій Анатолій Корнійчук. За словами Сергія Куницина, ця “Рада” повинна стати мобільним органом, спрямованим на практичні дії в інтересах перемоги демократичних сил на майбутніх виборах.

Тим часом, окрім об’єднаних соціал-демократів ніхто із запрошених на заяву Куницина поки не відреагував. В Рескомі СДПУ(о) повідомили, що готується спеціальна заява керівництва регіональної організації, в якій ідея кримського лідера НДП буде підтримана. Анатолій Корнійчук, голова кримського відділення Аграрної партії і постійний представник президента України в Криму зараз відсутній в Симферополі, однак, знаючи його стосунки із Сергієм Кунициним, можна передбачити, що й він не буде проти такого об’єднання. А от регіонали і трудовики поки що мовчать. Більше того, в урядовій прес-службі повідомили, що Валерій Горбатов із пропозицією свого попередника в прем’єрському кріслі поки не ознайомився.

Місцеві спостерігачі висловлюють скептицизм стосовно здатості кримських центристів до об’єднання. Однак погоджуються, що у випадку створення “Ради п’яти” і переростання її у виборчий блок – в Криму він має шанси перемогти навіть комуністів Леоніда Грача.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG