Доступність посилання

ТОП новини

Тероризм виникає там, де владоможці порушують права свого народу на достойне життя


Тероризм виникає там, де владоможці порушують права свого народу на достойне життя

Київ, 15 листопада 2001 - Чи то підсумки Варшавської анти терористичної конференції, чи початок мусульманського Рамадану, чи то чергова авіа катастрофа у США, а то й звичайний страх пересічних громадян перед міжнародним тероризмом спричинили сплеск зацікавлення до визначення поняття тероризм і усього, з ним пов’язаного.

До тих, кого звично називають «особами кавказької національності», ставлення українських громадян погіршилося. Особи – вихідці з країн Центрального і Близького Сходу та Середньої Азії теж особливою приязню пересічних киян, одеситів, львів’ян, донеччан не користуються. Раніше око вихоплювало їх з натовпу – і все. Тепер прискіпливий міліціонер якщо не зупинить підозрілого громадянина, то принаймні уважно його роздивиться – а раптом?! Як свідчать дані Міжнародної організації з міграції, в особах неслов’янської зовнішності українці – так само як і громадяни більшості європейських держав - убачають чужих. А за словами відомого українського філософа Мирослава Поповича, чужий у психології натовпу – це потенційний конкурент, потенційний ворог, який нині живе поруч з тобою, а назавтра може перетворитися на хижака. На думку професора Поповича, сучасний міжнародний тероризм уже виграє психологічну війну, відроджуючи ідеї про розподіл людей на своїх і чужих, на побратимів і ворогів, змушуючи більшість пересічних громадян – України, Франції, США – боятися тих, хто вихований в інших традиціях, в іншій культурі. Науково-технічний прогрес, розвиток надшвидких електронних інформаційних технологій, до того ж, дозволяють бачити, яка глибока соціально-економічна прірва розділяє звичний СВІЙ світ і зовсім інший ЧУЖИЙ світ. І професор Попович недарма робить висновок, що тероризм – це одне з досягнень сучасної цивілізації, яка створює вівдповідні умови – соціальні й інформаційно-технологічні...

І ще один висновок, представлений на Варшавській конференції: тероризм – як стверджують мас медіа та історичні розвідки й аналітичні доповіді спецслужб і міжнародних наукових центрів – виникає там, де владоможці порушують права свого народу на достойне життя і “підкидають” своєму народові не рецепти подолання кризи, а обличчя та ім’я ворога - чужого.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG