Володимирові Шкідченкові буде нелегко реформувати армію, тому що він людина з цього відомства – так шеф Бюро Національної безпеки Польщі Марек Сівєц прокоментував призначення нового голови оборонного відомства України. Він сказав, що Польща з нетерпінням очікує на кроки Шкідченка із скорочення армії, назвав його людиною із великим досвідом і знанням проблем цього відомства і висловив розуміння, що Україна не готова до цивільного міністра оборони: “Відверто скажемо, що за стандартами демократичних країн міністр оборони, як правило повинен бути цивільним. Однак розуміємо, що Україна ще не наважилася на цей крок.”
Польський шеф Бюро Національної безпеки висловив жаль з приводу того, що у попереднього військового керівництва України не вистачило мужності одразу визнати вину за збиття російського пасажирського літака 4 жовтня. Але зазначив, що цей інцидент не вплине на польсько-українську військову співпрацю. “Наша політика є незмінною. Цей трагічний випадок з ракетою не вплине на співпрацю. Шкода, правда, що в українців не вистачило відваги якнайшвидше повідомити всю правду.”
Останнім часом польська преса писала, що після 11 вересня на європейському геополітичному просторі почав формуватися своєрідний трикутник: “Польща-Росія-Україна”. Ми поцікавилися в Марека Сівєца, яку, на його думку, роль відіграє Росія у нинішніх взаєминах Польщі з Україною?
“Росія провадить свою політику. Немає тристоронньої українсько-польсько-російської співпраці. Однак події після 11 вересня вимагають реформування і українського, і польського війська. Як на мене, сьогодні важливішими є не численні дивізії часів Холодної війни, а гнучкі підрозділи, які були б готові реагувати в різних місцях світу з великою результативністю. Отже, перед Україною і Польщею стоять ті самі завдання: там, де ми, як партнери, могли б допомогти, ми будемо це робити."
У грудні в Києві відбудеться чергове засідання комітету українсько-польської співпраці. Шефи Бюро національної безпеки України і Польщі Євген Марчук і Марек Сівєц проведуть консультації з питань тероризму, говоритимуть про шляхи втілення в життя настанов Варшавської конференції і заторкнуть перспективи подальшого розширення НАТО. Одним словом, між Україною і Польщею, не відчувається жодного послаблення контактів, як про це говорила низка оглядачів, називаючи серед причин касетний скандал в Україні і зміну влади у Польщі.
Марек Сівєц: “Я не відчуваю сповільнення темпів співпраці. Справді, це був важкий рік для України, його початок був пов’язаний з кризою, а радше з провокаціями проти президента Кучми. Також вибори у Польщі, зміна уряду, – але це не вплинуло на результати співпраці. Пріоритети наші залишаються тими самими, і ми високо оцінюємо, як український уряд реагує на події після 11 вересня”.
Так в інтерв’ю Радіо Свобода висловився шеф Бюро Національної Безпеки Польщі Марек Сівєц.