Доступність посилання

ТОП новини

Президент Леонід Кучма призначив новим міністром палива та енергетики Віталія Гайдука, який змінив на цій посаді Станіслава Сташевського


Президент Леонід Кучма призначив новим міністром палива та енергетики Віталія Гайдука, який змінив на цій посаді Станіслава Сташевського

Київ, 21 листопада 2001 - Прихід до керма Мінпаливенерго одного із лідерів Партії регіонів та неофіційного ідеолога “Індустріального союзу Донбасу”, фактично, означає, що право контролю над енергетичним сектором держави отримали представники донецького політико-фінансового угруповання.

Відставку Станіслава Сташевського навряд чи можна назвати несподіванкою. Радше це - логічне завершення міністерської кар’єри Станіслава Телісфоровича, який упродовж останніх восьми місяців, здається, намагався з’ясувати для себе, чим паливно-енергетичний комплекс держави відрізняється від “Київміськбуду” та київської мерії, де він свого часу допомагав господарювати Олександрові Омельченку. Сташевський був неофітом не лише у енергетиці, але й у великій політиці. На тлі своїх попередників - Сергія Тулуба та Сергія Єрмилова, яких чітко персоніфікували із тією чи іншою політико-фінансовою групою, соратник київського мера справді був нейтральною політичною фігурою. Очевидно, ця, так би мовити, “позаблоковість”, яка свого часу сподобалась прем’єрові Ющенку, перетворилася на його серйозний недолік і стала небезпечною для всього уряду. Оскільки паливно-енергетичний комплекс традиційно вважається ахілесовою п’ятою уряду і відсутність патронату над Кабміном однієї із фінансово-політичних груп може дуже дорого йому обійтися.

Хоча прем’єр Анатолій Кінах і стверджує, що зміна керівника Мінпаливенерго не є наслідком тиску окремих політичних та фінансових груп. Повірити у це , можливо, і можна було б, якщо б не причетність новопризначеного міністра палива та енергетики Віталія Гайдука до “Індустріального союзу Донбасу”. Як вважає директор енергетичних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Володимир Саприкін, у призначенні Віталія Гайдука міністром, все ж таки присутній політичний елемент.

Звісно, Віталій Андрійович, на відміну від свого попередника, розуміється на паливно-енергетичному комплексі – з січня двотисячного по квітень дві тисячі першого він обіймав посаду першого заступника міністра палива та енергетики. Утім, його приналежність до донецької групи, а віднедавна - і до блоку “За єдину Україну”, де він виконував роль співкоординатора від Партії регіонів, аж ніяк не в’яжеться із його аполітичністю. Прихід Гайдука до керма Мінпаливенерго, де-факто, означає, що донеччани разом із правом контролювати паливно-енергетичний комплекс взяли на себе відповідальність за уряд Анатолія Кінаха. Координатор програм Міжнародного інституту енергозбереження Вадим Дюканов каже, що, окрім приналежності до донецького регіону, Гайдук характеризується і причетністю до сильного вугільного лобі.

Новопризначений енергетичний міністр уже встиг заявити, що не має наміру проводити кардинальні реформи у паливно-енергетичному комплексі. Чим Гайдук збирається займатися на своєму робочому місці, він не уточнив. А шкода.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG