Тотожної думки дотримується і автор публікації в тижневику “Грані”, який зазначає, що ліквідація судів не належить до компетенції глави держави. Це право і прерогатива Верховної Ради. Загалом же, на думку журналіста, навмисно провалена судова реформа створила можливість ручного управління судовою владою. Чим уміло скористалася Адміністрація президента, яка, використовуючи дірки в законодавстві, намагається випробувати нові методи технічного руйнування судової системи загалом. Про це наголошується в статті “Адміністрація президента провернула операцію з ліквідації незалежності суддів”.
Продовжує юридично-правову тему газета “Правда України”, яка у матеріалі “Прописка відмінена. Живи, де хочеться?” розмірковує про наслідки не обов”язковості печатки у паспорті, яка засвідчує місце прописки.
Про майбутній Всеукраїнський перепис населення, який відбудеться з 5 по 14 грудня, пише газета “Демократична Україна”. Часопис вважає, що цей захід дає виняткову можливість створити унікальну інформаційну базу щодо національного, мовного, шлюбного складу населення, його розподілу за віком, статтю, громадянством, рівнем освіти, заняттями, джерелами існування тощо. Докладніше про майбутній перепис, а також про його кошторис можна довідатися зі статті “Скільки нас?”
Знак запитання стоїть і у підзаголовку публікації у газеті “Сільські вісті”. Газета пропонує свої версії відповідей на запитання “Чому режим Кучми затято дискредитує Олександра Мороза?” Найголовнішою з них є та, переконаний автор статті, що лідер соціалістів не влаштовує не тільки Кучму, а й ті клани, які тримають його при владі і які ту владу хочуть зберегти навіки, навіть якщо Кучма піде. Насамперед не влаштовує своєї принципової позицією, непідкупністю та послідовністю. Докладніше з усіма чеснотами лідера соціалістів можна ознайомитися на 2-й та 3-й шпальтах газети “Сільські вісті”.