Доступність посилання

ТОП новини

Хав’єр Солана знову на Близькому Сході


Хав’єр Солана знову на Близькому Сході

Прага, 11 грудня 2001 – Під супровід обстрілів і ракетних ударів на Близькому Сході розпочала свою миротворчу спробу нова місія Європейського Союзу, котру очолює глава зовнішньо-політичного відомства континентальної спільноти Хав’єр Солана. Сьогодні він зустрічався з керівниками Ізраїлю та Палестинської автономії.

Напередодні Євросоюз оголосив діючі у регіоні мусульманські організації Хамаз та Ісламський джигад – терористичними. Тому не дивно, що відразу ж після прибуття до Єрусалима і зустрічі з ізраїльським прем’єром Арієлем Шароном, Хав’єр Солана від імені європейської спільноти публічно звернувся до глави Палестинської автономії Ясіра Арафата, з яким глава зовнішньо-політичного відомства ЄС зустрівся пізніше, увечері. Ось про що, зокрема, сказав Солана вдень у Єрусалимі:

« Я хочу сказати увечері панові Арафату те ж саме, що сказав днями – він мусить продовжити боротьбу проти терору, це є його головним обов’язком на даний час, і він має підтримати це, як намагався раніше».

А тим часом тривають перестрілки між палестинськими бойовиками та ізраїльськими військовими. Минулої ночі в секторі Ґаза ізраїльтянами було піддано ракетному обстрілові штаб-квартиру елітної гвардії глави Палестинської автономії Ясіра Арафата. Сьогодні вранці в районі міста Тулькарм на західному березі Йордану ізраїльські солдати забили двох палестинців, котрі ніби-то намагалися автом прорватися через блок-пост. Раніше, поблизу Хеврона після атаки ізраїльським гвинтокрилом авта, в якому знаходився один з керівників «Ісламського джигаду» Могаммад Аюб Сидр, при обстрілі ізральськими пілотами загинуло двоє палестинських дітей. Сидр і ще кілька осіб поранені. Деякі представники арабських країн заявляють про правильність збройних дій палестинців супроти ізраїльської окупації, як це зокрема, сказав радник президента Єгипту Осама ель-Баз, котрий підкреслив, що палестинці «мають повне право боротися з ізраїльскою окупацією всіма доступними засобами», він також сказав, що при цьому недопустимо, щоб гинули мирні жителі.

Європейський Союз напередодні закликав керівництву Ізраїлю здійснити кроки по виведенню своїх військових сил з палестинської території, припинити екстраординарні екзекуції на палестинських теренах і особливі заходи на кордоні з палестинською автономією. ЄС також закликав Ясіра Арафата роззброїти терористичні формування і припинити палестинськи акти насильств супроти Ізраїлю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG