Доступність посилання

ТОП новини

Новий афганський уряд


Новий афганський уряд

Прага, 25 грудня 2001 – Оглядачі й журналісти, акредитовані в Кабулі, коментують перші дні праці нового афганського тимчасового уряду, який зіштовхується із труднощами в розподілі вищих посад у новій адміністрації. Тим часом американська авіація і підрозділи спеціального призначення продовжують пошуки Осами Бін Лядена та інших керівників терористичної організації Аль-Кайда, а також лідера талібану мулли Омара.

Згідно з повідомленнями, у понеділок прем’єр-міністрові Гамідові Карзаї вдалося дещо розрядити напруження в новому уряді призначенням заступником міністра оборони 47-річного генерала Достума, етнічного узбека, який контролює в Мазар-і-Шаріфі на півночі країни армію, що є партнером Північного альянсу. Ключові посади міністрів оборони, внутрішніх і закордонних справ зайняли таджики - представники Північного альянсу, які теж мають підтримку з боку своїх збройних сил, що недавно звільняли Кабул від сил талібану і надалі залишаються в районі афганської столиці. Тому новий прем’єр-міністр Карзаї – представник пуштунських племен, які становлять переважну більшість населення і які в більшості підтримували режим талібан, змушений був погодитися на такий не надто пропорційний розподіл міністерських портфелів. Саме в цьому оглядачі вбачають небезпеку на майбутнє. Представники таджиків та узбеків у новому керівництві, які представляють 10-15 відсотків населення в північних провінціях, на думку оглядачів і дипломатів, не матимуть достатньої підтримки серед пуштунського населення. Сам генерал Достум, якого в Афганістані називають пяницею, відомий своїми жорстокостями за часів радянської окупації у 80-х роках. Пізніше він перейшов на бік муджахедів і воював проти радянських військ, пізніше він залишився в опозиції до талібану і врешті, останнім часом брав участь в антитерористичній операції на півночі країни. Прем’єр Карзаї пояснив призначення Достума заступником міністра оборони бажанням уникнути конфронтації і досягти згоди в новому уряді.

Проте журналісти повідомляють також, що місцеві лідери у провінціях не надто готові до співпраці з центральним урядом, демонструючи свою незалежність і утримуючи в ув’язненні різні групи своїх опонентів. Місцями, зокрема на сході, в горах Тора-Бора і на півдні країни ще залишаються рештки сил талібану і терористи Аль-Кайди. У понеділок сили місцевих пуштунських племен здійснили невдалу спробу захопити військовий госпіталь у Кандагарі, який утримують бойовики Аль-Кайди, переважно араби і виходці з інших мусульманських країн. Терористи погрожують підірвати цілий лікарняний комплекс, якщо їх намагатимуться заарештувати.

Тим часом до Кабула прибувають нові підрозділи миротворчих сил, кількість яких найближчим часом мала би сягти до 5-ти тисяч військовослужбовців. Британські морські піхотинці, яких до Афганістану прибуде в загальній кількості півтори тисячі, вже охороняють урядові будинки в Кабулі. Серед інших миротворців сюди прибуде 1200 німецьких військовослужбовців.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG