Доступність посилання

ТОП новини

Розгортається процес відбудови Афганістану проте невщухають й антитерористичні операції


Розгортається процес відбудови Афганістану проте невщухають й антитерористичні операції

Вашинґтон, 8 січня 2002 - До Афганістану продовжують прибувати додаткові контингенти військовослужбовців-миротворців із Німеччини, Франції, Нідерландів та інших країн, які під британським командуванням допомагатимуть афганському керівництву зберігати правопорядок та відбудовувати країну. Тим часом американські спецрозділи продовжують операції пошуку й знищення терористів на афганській території.

Після невдачі захопити Мохаммада Омара лідера режиму талбів, який дав притулок в Афганістані Усамі бен Ладену - вождю міжнародної терористичної мережі “Аль Каїда”, днями керівництво американських збройних сил змінило до певної міри тактику проведення операцій на афганській території.

“Ми зуміли підірвати провід і Талібану і Аль Каїди... Ми зробили поступ у послабленні керівної структури й з впененістю можна сказати, що йдеться про багато більше ніж про самих Усаму бен Ладена та Омара” – заявила під час брифінгу речник Пентагону Вікторія Кларк.

Посилено зокрема бомбардування окремих об’єктів, де за вказівками американських спецрозділів, бойовики Талібів та “Аль Каїди”, (яких не було вбито чи захоплено в полон в попередніх операціях) намагалися наново згуртуватися. На це зокрема звернув увагу представник Пентагону контр-адмірал Джон Стафллбім: - “Вони (терористи) намагають визначити чи в них є якесь керівництво, якою є їхня місія та чи можуть брати участь в операціях”. Щоправда командуючий кампанією “Тривала свобода” в Афганістані Томі Франк в інтерв’ю агенству Ассошейтед пресс заявив, що згідно з домовленістю із Пакистаном американським спецрозділам зараз дозволено продовжувати операції й на пакистанській території проти тих терористів, які намагаються перейти туди із Афганістану. Генерал Томі Франк керує збройними операціями в Афганістані із штабквартири на базі військовоповітряних сил МекДилл у штаті Флорида. Відмовившись коментувати подробиці тактики й подальшого курсу операцій, у 93 день антитерористичної кампанії генерал Томі Франк з впевненістю заявив, що врешті буде знайдено і притягнено до відповідальності Усаму бен Ладена та інших лідерів терористичного угруповання “Аль Каїда” й режиму Талібів. Як заявляють представники американської влади Сполучені Штати, тим разом збережуть свою пристуність у регіоні й не повторять помилки 89 року, коли після виведення радянських військ із Афганістану, цій країні не було присвячено достатньої уваги й як відомо вона перетворилася не лише на плацдарм конфліктів серед місцевих вождів а й стала жертвою репресивного режиму та притулком для міжнародних терористичних угруповань. Таку позицію США підтвердив й впливовий сенатор - демократ Джозеф Ліберман, який у понеділок відвдідав Агфаністан у складі делегації Конгресу США.

“Ми захоплені тим, що досягли перемогу й ми залишимося тут, щоб забезпечити цю перемогу та гарантувати безпеку афганського народу та нашу” – заявив сенатор Джозеф Ліберман, для якого “найважливішим був прояв вдячності місцевих народів за присутність” американців в регіоні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG