Доступність посилання

ТОП новини

100 днів американської антитерористичної операції в Афганістані


100 днів американської антитерористичної операції в Афганістані

Вашинґтон, 15 січня 2002 - Сьогодні минає 100 днів від початку американської антитерористичної кампанії в Афганістані. Як заявляли представники американської влади від 7-го жовтня, початку операції “Тривала свобода”, антитерористична кампанія буде довготривалою й не обмежуватиметься лише Афганістаном а проходитиме на різних фронтах від дипломатичного до суто збройного. Сьогодні американська авіація продовжує завдавати ударів по решті таборів талібів та бойовиків Аль-Каїди у південно-східніх регіонах Афганістану. У прикордонному районі Жавар американські спецпідрозділи не припиняють пошуку лідерів терористисточної мережі. Згідно з офіційними повідомленнями за минулих сто днів пощастило взяти в полон двох із десяти лідерів Аль Каїди й режиму талібів, котрі є на американському списку найбільш розшукуваних осіб. На Гвантанамо - базу американських військово-повітряних сил на Кубі, переправлено 50 захоплених терористів і талібів, які мають статус не полонених а “бойовиків нелегальних збройних формувань”. 413 інших полонених буде перевезено з часом для допитів та процесів. Невідомо скільки активістів та прихильників терористичної мережі Аль Каїди та режиму Талібану загинуло під час понад тримісячних бомбардувань об’єктів на території Афганістану. Однинадцять американських військовослужбовців поглягли в антитерористичній кампанії.

Від понеділка 14 січня афганське тимчасове керівництво вирішило розпочати процес збору серед населення вогнепальної зброї. Після понад двацятирічних внутрішніх конфліктів та чотирьох років талібського режиму “розброєння 24 мільйонів афганців є критично важливим для країни” – заявив генерал Бісмулах Хан.

“Йдеться про важливий крок на шляху відновлення безпеки у місті й усі люди задоволені тим” - заявив генерал кабульскої поліції Халліл Амін Зада, який подякував за підтримку представникам міжнародного контингенту сприяння безпеці у столиці Афганістану.

Тим часом коли тривають військові операції й гуманітарна підтримка відбудови Афганістану, у Нью-Йорку Рада Безпеки ООН зробила ще один крок у напрямку запровадження у життя заходів антитерористичної глобальної кампанії. Група незалежних експертів розпочала перевірку звітів та документації про те, наскільки були виконані країнами-членами ООН зобов’язання, схвалені Радою Безпеки відзразу після терористичних нападів на Сполучені Штати 11-го вересня, в результаті яких загинуло майже чотири тисячі осіб. Досі 117 країн із 189 членів ООН дотримали термін виготовлення документів стосовно прийнятих рішень щодо виконання антитерористичних заходів. Нагадаємо, що резолюції Ради Безпеки є зобов’язуючими для всіх країн-членів ООН. Адже антитерористичні заходи не обмежуються лише збройним знищенням оперативних структур і баз та режимів, що дають притулок терористам. Ця боротьба вимагає також продовження боротьби на фінансовому рівні та тісної співпраці між правоохоронними службами численних країн. Як відомо терористична мережа Аль Каїда таємно діє у понад 60 країнах світу, включно із Сполученими Штатами та європейськими країнами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG