Академiк Тамаш зазначив, що зденацiоналiзованi сербськi переселенцi на територiї України стали не українцями, а росiянами. На вiдмiну вiд Австро-Угорщини, де вони мали свої школи й свою церковну органiзацiю, серби в Росiї були пiдпорядкованi державним iнституцiям й тому їх не було важко русифiкувати. Один з учасникiв нагадав, що росiйськими силами, якi 1775 року зруйнували Запорозьку Сiч, командував саме сербський генерал – Петро Текелiй.
Сербський академiк Славко Гаврилович пояснив, що основну роль у збереженнi української дiаспори на Балканах вiдiграла Греко-католицька церква. За його словами, православнi серби в Росiї у всьому намагалися уподiбнитися до державотворчого народу, тобто до росiян. Русини-українцi у Воєводинi, навпаки, не припиняли церковних й культурних зв’язкiв iз Закарпаттям та Галичиною нi в час, коли край, де вони поселилися, був у складi Австро-Угорщини, нi пiзнiше. Вiра, власна iєрархiя та церковнi школи допомогли їм захиститися і вiд сербизацiї, i вiд мадьяризацiї або словакизацiї.
Учасники зазначили, що для подальшого висвiтлення сербсько-українських зв’язкiв необхiдно органiзувати наукову конференцiю за участю українських вчених, оскiльки в українських архiвах є чимало не вiдомих сербам документiв про долю сербських переселенцiв в "обiтовану землю", на якiй вони щезли протягом лише двох-трьох поколiнь.