Доступність посилання

ТОП новини

Труднощі в пошуках Бін Лядена і мулли Омара


Труднощі в пошуках Бін Лядена і мулли Омара

Прага, 23 січня 2002 – Американські підрозділи спеціального призначення продовжують пошуки в Афганістані керівника терористичної організації Аль-Кайда Бін Лядена і лідера талібану мулли Омара, наштовхуючись на перешкоди з боку вождів ворогуючих місцевих племен.

Хоча головні сили талібів і терористичної організації Аль-Кайда в Афганістані розбито або захоплено в полон, американським підрозділам спеціального призначення досі не вдалося заарештувати лідерів Аль-Кайди і талібану. Командування операцією в Афганістані не знає – чи вони залишаються ще на території Афганістану, чи, можливо, вже давно перебувають поза кордонами країни. Однією із серйозних перешкод у пошуках обох злочинців залишаються міжусобиці між місцевими племенами, які намагаються звести порахунки з ворогуючим кланом коштом американських підрозділів. Кореспондент інформаційного агентства Ройтерс наводить слова одного з афганських керівників теперішньої таємної поліції, який вважає, що командири американських підрозділів у пошуках керівників Аль-Кайди легковірно далися обдурити з боку вождів місцевих племен, між якими поширені звичаї кривавої помсти. Приміром, за словами цього офіцера, вожді племені Вазір спеціально дезинформували американський підрозділ, який пошукує муллу Омара, що того переховує плем’я Харот, яке живе уздовж кордону з Пакистаном і з яким Вазір з давніх пір перебуває у війні, унаслідок якої з обох боків загинули сотні людей. На підставі цих донесень, пише кореспондент Ройтера, американські підрозділи заарештували 18 осіб із племені Харот і утримують їх на військовій базі в Кандагарі на тій підставі, що вони можуть щось знати про місце перебування ватажка талібану.

Співпрацю американських підрозділів з місцевими племенами ускладнюють також інші проблеми, серед яких кореспондент Ройтера наводить недавній повітряний удар американських літаків по автоколоні, яка рухалася від кордону з Пакистаном до Кабула, як було пізніше пояснено, на урочистість інавгурації нового тимчасового уряду. Загинуло кілька десятків людей, що викликало обурення серед місцевих племен. Тим часом американські пілоти заявили, що вогонь по автоколоні відкрито лише після обстрілу літаків з кулеметів на автомашинах. Тому військові вважають, що це були загони Аль-Кайди.

Разом зі згаданими заарештованими американське командування утримує в Кандарському аеропорту кілька десятків бойовиків Аль-Кайди і Талібану, яких найближчим часом має намір доставити на американську військову базу Гуантанамо на Кубі, де буде розпочате слідство. Згідно з іншими повідомленнями, місцеві племена у багатьох частинах Афганістану досі провадять міжусобні бої і займаються грабежами усіх без різниці, хто переїздить через їхню територію.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG