Доступність посилання

ТОП новини

Україна залишилась у чорному списку країн, що не боряться з відмиванням грошей


Україна залишилась у чорному списку країн, що не боряться з відмиванням грошей

Прага, 1 лютого 2002 - Україна перебуватиме у списку країн, що дозволяють відмивання грошей, щонайменше до червня. Таке рішення ухвалила Група Фінансових Дій, міжурядова організація, яка займається боротьбою з нелегальними фінансовими операціями. На пленарному засіданні у Гонконгу, що завершилося у п’ятницю, Група Фінансових Дій не викрислила зі свого чорного списку жодну із 19 країн і територій, яких звинувачують у сприянні відмиванню грошей.

Під час триденного засідання за закритими дверима міжурядова організація Група Фінансових Дій переглянула список країн, які недостатьно боряться з відмиванням грошей, і дійшла висновку, що жодна з 19 держав та територій не зробила достатнього поступу для того, щоб її можна було викреслити з чорного списку. Нових країн також не додалося. Але Група Фінансових Дій, що працює під еґідою Організації з Економічної Співпраці та Розвитку, привітала швидкий та значний поступ, що його зробила Угорщина, ухваливши нове законодавство про попередження відмивання грошей та боротьбу з тероризмом.

Також Група Фінансових Дій відзначила поступ в ухваленні та запровадженні законів, що спрямовані на боротьбу з відмиванням грошей в офшорних зона Сент Кіттс та Невіс та у таких країнах, як Ізраїль та Філіппіни. Окремо Група Фінансових Дій похвалила Російську Федерацію за президентський указ про створення фінансової розвідки, яка називатиметься в Росії Комітетом Фінансового Нагляду.

Однак подібний указ президента України про створення фінансової розвідки в структурі міністерства фінансів України пройшов поза увагою експертів групи. Київ також міг розраховувати на похвалу за запровадження з першого січня обов’язкового контролю за всіма великими і підозрілими фінансовими трансакціями. Однак і цей жест доброї волі української влади пройшов непоміченим. Таким чином Україна залишатиметься у списку країн, що не співпрацюють з міжнародними організаціями, що боряться з відмиванням грошей, ще майже півроку, до наступного пленарного засідання Групи Фінансових Дій у червні.

На цьому ж засіданні буде вирішено, які санкції можна запровадити щодо країн, які не досягли достатнього поступу у попередженні відмивання грошей. Поки що через те, що Україна є чорному списку, всім банкам у світі рекомендовано особливо перевіряти трансакції з українськими фінансовими установами.

Саме пленарне засідання Групи Фінансових Дій було присвячено проблемі припинення доступу терористів до світової фінансової системи. На позачерговій нараді невдовзі після терористичних нападів 11 вересня ― Група Фінансових Дій ухвалила низку рекомендацій щодо перекриття фінансових каналів для терористів, але поки що, незважаючи на оптимістичні заяви представників міжурядової організації, їм не вдалося досягти значного поступу в реалізації цих рекомендацій.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG