Доступність посилання

ТОП новини

На процесі у Міжнародному трибуналі з воєнних злочинів слово сьогодні надали підсудному – екс-президенту Югославії і Сербії Слободану Мілошевичу


На процесі у Міжнародному трибуналі з воєнних злочинів слово сьогодні надали підсудному – екс-президенту Югославії і Сербії Слободану Мілошевичу

Промову на свій захист Мілошевич розпочав з показу відеозаписів, які являють собою колаж із кадрів сербського та німецького телебачення. Зокрема, у німецьких кадрах коментатор сумнівається в тому, що убиті албанці були мирними жителями, а можливо, терористами – бойовиками сепаратистської Армії звільнення Косова.

Виступ Мілошевіча супроводжується випадами проти Північноатлантичного союзу. Він стверджує, що воєнна кампанія НАТО у Косові в 99-му році проводилась із порушенням міжнародного права і що її результатом було масове знищення косовських сербів.

Щодо звинувачень проти себе особисто Мілошевіч відреагував так:

“Прокурор каже, що звинувачує особу, а саму ту особу, тобто мене проголошує за якусь надлюдину, котрій приписали надлюдську силу, якусь магічну і навіть божу силу, яка впливає на людей і на території не тільки всередині, а й за межами моєї країни. Увесь час іде мова про мій емоційний стан, що я мислив і чого хотів досягнути”

і далі:

“Я би сказав, що все те, що я чув – є лише один атом, навіть менше, ніж атом істини в океані брехні і продукції пропаганди і зловживання глобальних мас-медіа у війні проти моєї країни”.

Учора, другого дня процесу, Мілошевич, якого звинувачують у геноциді, воєнних злочинах та злочинах проти людства під час війн у Хорватії, Боснії та Косово, знову заявив, що не визнає легітимності Гаазького трибуналу.
XS
SM
MD
LG