Доступність посилання

ТОП новини

Останнє попередження українським владоможцям


Останнє попередження українським владоможцям

Київ, 18 лютого 2002 - Візит в Україну “залізної леді” американської зовнішньої політики – Мадлен Олбрайт на чолі делегації Національного демократичного інституту США і у Києві, і у Вашингтоні вважають своєрідним “останнім попередженням” українським владоможцям напередодні парламентських виборів. Рішучість і безкомпромісність Мадлен Олбрайт стали їй у пригоді під час зустрічей у Києві і з чільними керівниками держави, і з лідерами політичних партій та блоків.

Мадлен Олбрайт у Києві нагадувала тайфун, який сколихнув політичний істеблішмент української держави і зруйнував остаточно імідж України як держави, що проголосила своїм кредо демократичний розвиток. Зустрічі “залізної леді” з Вашингтона з президентом Леонідом Кучмою, прем’єром Анатолієм Кінахом, міністром закордонних справ Анатолієм Зленком, головою Центрвиборчкому Михайлом Рябцем і з лідерами політичних партій засвідчили: міжнародній спільноті уривається терпець спостерігати за тим, як українська влада знищує паростки демократії у державі і як набирається сили автократія.

Звідси – і залізні нотки у голосі пані Олбрайт, і суворі рекомендації, які, за підсумками свого візиту до України підготували для офіційного Києва американські оглядачі. За словами Мадлен Олбрайт, ці рекомендації спрямовані на те, щоб допомогти владі зупинити негативні тенденції, які відбуваються протягом виборчих перегонів.

Мадлен Олбрайт, зокрема, зазначила:

“Рекомендації спрямовані на те, щоб надалі уникнути брутальних методів ведення виборчої кампанії, відкрити громадянам та усім без винятку кандидатам інформаційний простір, зупинити цькування журналістів і, у підсумку, повернути довіру українських громадян до влади”.

Адже, на думку членів делегації НДІ, самого лише виборчого законодавства недостатньо, влада повинна продемонструвати політичну волю для створення прозорого законодавчого середовища. Нині цього не спостерігається, Мадлен Олбрайт довелося озвучити суворий висновок своїх колег:

“На цей момент незрозуміло, чи стануть вибори 31-го березня рішучим кроком до демократичних перетворень в Україні. Ми спостерігаємо прогрес у створенні законодавчої виборчої бази, але нас непокоять методи застосування законодавства на практиці”.

Пані Олбрайт зазначила, що у Києві та регіонах американські спостерігачі помітили чимало порушень – від зловживання окремими політиками службовим становищем до використання державних коштів, від незбалансованого залучення мас-медіа – до залякування журналістів та активістів опозиційних політичних партій.

Звичайно ж, офіційний Київ може звинуватити Мадлен Олбрайт у втручанні у внутрішні справи України, але, за словами пані Олбрайт, її діяльність і на посаді Держсекретаря США, і як голови НДІ дозволяє вважати її “приятелькою України”. А друзі поганого не порадять.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG