Доступність посилання

ТОП новини

«Україна та Словаччина готові до тіснішої співпраці» - таким є головний результат візиту до Києва словацького міністра оборони Йозефа Станка


«Україна та Словаччина готові до тіснішої співпраці» - таким є головний результат візиту до Києва словацького міністра оборони Йозефа Станка

Прага, 20 лютого 2002 - З усього виглядає, що співпраця двох сусідніх держав – України та Словаччини у військовій галузі вже незабаром набере раціональніших форм. Принаймні такий висновок можна зробити після двосторонніх переговорів, що їх провели в Києві військові делегації на чолі з міністрами оборони Володимиром Шкідченком та Йозефом Станком. Розмови торкались кількох областей, та передусім – реформування збройних сил і співпраці обидвох армій з НАТО. Саме цей аспект переговорів викликав особливий інтерес. Для всіх зрозуміло, врешті, словаки і не приховують, навіть більше – відкрито декларують, що стратегічним напрямом їхньої закордонної політики у військовій сфері є вступ до НАТО. Україна, підписавши нещодавно низку договорів про співпрацю з Росією у військовій галузі, тим не менше на основі спеціальних програм продовжує інтенсивно співпрацювати і з НАТО. В цьому контексті як Україні, так і Словаччині потрібно було знайти раціональний хід у плануванні майбутніх дій. На думку словацького міністра оборони Йозефа Станка, для добра і користі обидвох сторін такий хід було знайдено. Ним є активна взаємна допомога у реформуванні збройних сил. Висловлюючи підтримку вступу Словаччини до НАТО, Україна й надалі залишається важливим партнером словаків, наголосив Йозеф Станк. Важливо також, на думку словацького міністра, провести реформування армій так, щоб вони були здатними оперативно і якісно надавати допомогу у невійськових сферах, у цивільному житті. Мова про створення багатонаціонального збройного батальйону «Тиса», складовою котрого мають стати український і словацький підрозділи. Під час штабного навчання, що заплановане на травень цього року і має відбутись на Закарпатті, прикордонні Україна і Словаччина обговорять організацію і порядок застосування цього батальйону.

Ось як коментує візит словацького міністра оборони до Києва редактор словацької служби радіо «Свобода» пан Мілан НІЧ:

М.Ніч: У відповідності до того, на чому наголосив міністр оборони Йозеф Станк, метою візиту було обговорити спільний досвід, отриманий від реформування збройних сил. Словаччина займається реформами в Армії вже кілька років, враховуючи при цьому ради і потреби НАТО. Україна є і завжди буде для Словаччини дуже важливим сусідом, до того ж - найбільшим нашим сусідом. Другою метою візиту словацького міністра оборони до Києва було обговорення проблеми організації міжнародного військового підрозділу »Тиса». Він складатиметься з військових України, Словаччини, Угорщини і Румунії. Передбачається, що батальйон використовуватиметься для ліквідації наслідків екологічних катастроф і природних стихій, наприклад, таких, як нещодавні повені в басейні ріки Тиси. Гадаю, що дводенні переговори міністрів торкнулись і ширшого кола тем.

Серед інших тем насамперед варта уваги співпраця України та Словаччини у сфері вдосконалення військових технологій, обміну малими військовими підрозділами. Переговори українського і словацького міністрів оборони, на думку керівника українського дипломатичного відомства Анатолія Зленка, надзвичайно важливі. Насамперед тому, що сприяють зміцненню миру і безпеки в цьому європейському регіоні. Важливо також і те, що на їхній базі можна розвивати плідну співпрацю двох країн далі. Йдеться зокрема, про візит в Україну словацького прем’єра Мікулаша Дзурінди і президента Словаччини Рудольфа Шустера, що мають відбутися протягом цього року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG