Доступність посилання

ТОП новини

Чи Сполучені Штати готові віддати документи експертизи стрічок екс-майора Миколи Мельниченка?


Чи Сполучені Штати готові віддати документи експертизи стрічок екс-майора Миколи Мельниченка?

Вашингтон, 20 лютого 2002 - Заступник генерального прокурора України Олексій Баганець повідомив, що ухвалено рішення звернутися з клопотанням до Мінюстиції США з проханням вилучити висновки...й матеріали експертизи записів екс-майора держохорони Миколи Мельниченка, зробленої відомою американською фірмою “Бек Тек”. Чи Сполучені Штати готові віддати документи експертизи стрічок екс-майора Миколи Мельниченка? На цю тему пропонуємо розмову з американським експертом.

Міністерство Юстиції США поки що не дало відповіді на прохання радіо Свобода викласти американську позицію щодо запиту Генеральної прокуратури України. Зрештою, офіційне клопотання української сторони ще не надійшло до Вашингтона. Адже заступник генерального прокурора Олексій Баганець у вівторок говорив про намір звернутися до американських властей у справі видачі матеріалів ба й апаратури, на якій зроблено записи екс-майором держохорони Миколою Мельниченком, а в середу додав, що це клопотання буде надіслано до США цього тижня. У середу Олексій Баганець висловив думку, що міністерство юстиції США повинне виконати це клопотання в повному обсязі.

В інтерв’ю радіо Свобода американський експерт-правник професор Університету Джородж Вашингтон Стівен Салтцбург цю справу прокоментував так:

“Важко з упевненістю сказати до якого рішення дійдуть американські власті в даній ситуації. Якщо матеріали експертизи можуть бути проаналізовані експертами з України без ускладнень й за умови, що США будуть впевнені в тому, що внаслідок цього не буде знищено жодних доказів, то Сполучені Штати ймовірно погодяться провести таку експертизу. Якщо наприклад, була б достатньою завірена копія, американські власті могли б надати таку копію українським прокурорам. Не є виключено також, що американський експерт, котрий провів експертизу, матиме можливість виступити із свідченням перед представниками української як також американської юстиції. Проте, на мою думку Сполучені Штати не погодяться з тим, щоб віддати контроль над оригінальними матеріалами, хоча можуть погодиться на проведення їх нового аналізу українськими фахівцями в присутності американських експертів. Усе це є можливим проте на одне Сполучені Штати не підуть: на відмову від контролю над оригінальними матеріальними доказами.” - наголосив американський експерт – професор Стівен Салтцбург.

А як бути із авдіозаписами, які згідно з повідомленнями повинні бути передані або вже передано, до каліфорнійського суду, де йде підготовка до процесу у кримінальній справі Сполучених Штатів проти колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка?

“Наше (американське) Міністерство юстиції під контролем якого є Велике журі, якщо бажало б, могло б розпорядитися так, щоб повернути ті записи. Однак цього не буде зроблено. Майже з цілковитою впевненістю можна заявити, що ці записи буде збережено під американським контролем. Не виключено однак, що Міністерство юстиції може поділитися з Україною завіреними копіями цих записів, якщо вони є потрібними для використання в кримінальних розслідуваннях в інших країнах....Проте якщо ці записи мають речове значення в розслідуванні справ на американській території, в такому випадку Міністерство юстиції США не видасть цих записів. Як відомо, після закінчення судового процесу згаданої кримінальної справи, можна очікувати апеляції до вищої судової інстанції. Записи можуть бути використані також й в цивільному процесі, на якому може розглядатись наприклад питання щодо визначення рівня завданої матеріальної шкоди. Проте, якщо йдеться про серйозні докази щодо діяльності, що підпадає під ознаки кримінального злочину то Міністерство юстиції США не погодиться з тим, щоб відмовитися від таких доказів – тобто не видасть оригінальних записів.” – вважає американський експерт-юрист Стівен Салтцбург професор Джордж Вашингтон Універсіті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG