Доступність посилання

ТОП новини

На парламентських виборах в Україні буде близько 50 спостерігачів від СНД


На парламентських виборах в Україні буде близько 50 спостерігачів від СНД

Мінськ, 26 лютого 2002 - Білоруська опозиція вважає, що ці офіційні спостерігачі приїдуть до України лише заради того, щоб уникаючи подробиць виборчої кампанії оголосити: "Все було в порядку". А секретар Центрвиборчкому Білорусі заявляє, що США вже вирішили визнати українські вибори демократичними.

Як повідомив співробітник мінської штаб-квартири СНД, представник України Юрій Усатий, тільки після 28 лютого всі держави Співдружності надішлють до Виконавчого комітету СНД свої пропозиції щодо складу спостерігачів на українських виборах. Але передбачається, що їх буде приблизно 50.

Мінська штаб-квартира Співдружності наголошує, що це буде вдруге в історії СНД - коли спостерігачі від цього об’єднання поїдуть на вибори. Вперше це відбулося минулого року на президентських виборах в Білорусі, коли спостерігачі Співдружності не зауважили численних порушень, через які Захід ті вибори не визнав.

Секретар білоруського Центрвиборчкому Микола Лазавік, який разом зі ще одним членом комісії поїде до України 28 березня на короткострокове спостерігання, в інтерв’ю Радіо Свобода заявив:

«Я вам скажу однозначно - вже дали вказівку тим спостерігачам, які висловили різко негативне ставлення до наших виборів. Зокрема, якщо з приводу Білорусі за два місяці, за дуже великий строк до проведення виборів Держдеп США заявив, що в Білорусі вибори будуть нелегітимні, що їх не збираються визнавати й не збираються надсилати туди спостерігачів, то з приводу українських виборів - хоча там триває безладдя суцільне, - я вже в Інтернеті вичитав, що Сполучені Штати заявили про те, що вибори там проходимуть згідно з вимогами ОБСЄ й відповідно туди поїдуть спостерігачі.»

Секретар Центрвиборкому Білорусі Микола Лазавік також наголосив:

«Чому, припустимо, Сполучені Штати вже апріорі визнають вибори в Україні демократичними й легітимними? Тому що там рейтинг тих сил, які сьогодні задовольняють США, досить високий, і вони сподіваються - якщо вибори відбудуться, то ці сили одержать достатню кількість місць у парламенті.»

Тут треба відразу пояснити, що насправді жодних заяв Вашингтона такого змісту щодо України не було. Навпаки, американці постійно висловлюють стурбованість перебігом передвиборної кампанії в українській державі: це стосується і ролі адміністративного ресурсу, і доступу опозиційних політиків на телебачення.

Тим часом на відміну від секретаря Центрвиборчкому, білоруська опозиція вважає, що й на українських виборах спостерігачі від СНД стануть своєрідною декорацією, яка схвалитиме рішення, вигідні українській владі і президентові Леоніду Кучмі. До речі, його білоруський колега Аляксандр Лукашенка свою позицію щодо виборів в Україні вже висловив: Лукашенка підтримує українську компартію.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG