Доступність посилання

ТОП новини

Навколо “Громадського радіо”


Навколо “Громадського радіо”

Київ, 28 лютого 2002 - Учора ввечері радіо Свобода одержала факс за підписом керівника проекту “Громадське радіо” Олександра Кривенка про те, що запланований радіомарафон, який мав стартувати 1 березня, не відбудеться через заборону Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Це вже не перше грубе втручання цього державного органу в діяльність теле- і радіоорганізацій. У випадку з “Громадським радіо” втручання сталося на до ефірному етапі.

Проект “Громадське радіо” мав почати своє існування 1 березня щоденним дванадцятигодинним інформаційно-тематичним мовленням на київській частоті радіо “Люкс”. Але в останній момент керівництво проекту дізналося про заборону виходу в ефір, що надійшла від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Щоб з'ясувати обставини цієї неординарної ситуації, я поцікавився в Олександра Кривенка, якою була форма заборони – усна чи письмова. Говорить Олександр Кривенко:

“Це було в усній формі шляхом розмови з керівництвом Радіо “Люкс”, я знаю про цю розмову лише з реакції генерального директора теле-радіо “Люкс”, який сказав мені наступне: я отримав заперечення від голови Нацради, я ,як бізнесмен, не можу собі дозволити псувати стосунки з Національною Радою, поки протистояння не буде зняте, ми не будемо вас транслювати”.

Отож, у даній ситуації Борис Холод повівся не як державний службовець першого рангу, а радше, як приватна особа. Але приватна особа також має дотримуватися законів.

Мабуть, діалог з телерадіоорганізаціями, якими мала б опікуватися у межах свої повноважень Національна рада, не входить у функції цього державного органу. А тим часом, керівник проекту “Громадське радіо” вирішив не втягувати засоби масової інформації у політичне протистояння з органами державної влади і планує вже через тиждень запустити перше в Україні Інтернет-радіо. До цього сегменту суспільного життя волохата рука влади ще не дістала.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG