Пані Брунетті-Герц називає проблему трудової міграції з України до Італії однією з найсуттєвіших, які спричиняють непорозуміння між Києвом і Римом. Власне, це змусило італійську владу передивитися діючий закон про міграцію:
«Уряд Італії обговорює зміни до закону про міграцію. З одного боку, це полегшить життя тих, хто легально працює на Аппенінах, а з другого – перекриє шлях в Італію нелегалам і криміналітету. Адже не секрет, що на чорному ринку праці в Італії діють злочинці з держав СНД – торговці сучасними рабами, позбавленими будь-яких прав. Проблема не у тому, що українських нелегалів стає дедалі більше, а у тому, що вони спричиняють розростання нелегального ринку праці, й обезцінюють вартість праці в Італії. Навіть легалізовані українці безправні: вони працюють в Італії на користь італійській економіці, а їх ніби-то не існує. У зв’язку з чим уряд Італії неодноразово звертався до українських колег з пропозицією ухвалити відповідну міждержавну угоду, яка би дозволила забезпечити соціальні права українських трударів на Апеннінах. Ці люди заслуговують на те, щоб про них подбали і Україна, і Італія. Сподіваюся, цю проблему буде розв’язано найближчим часом» – каже пані Брунетті-Герц.
Існує ще одне питання, яке намагаються узгодити Київ і Рим – це полегшення процедури усиновлення італійськими громадянами українських дітей:
«В Італії усиновлено понад дві тисячі дітей з України. А процедура досі залишається складною, забюрократизованою і відбирає в італійців чимало коштів, нервів і часу. Уряди наших двох держав нині працюють над полегшенням процедури усиновлення дітей, у першу чергу – з фізичними і розумовими вадами. Хочу наголосити , - каже посол Італії, - що більшість усиновлених дітлахів – це сироти і ті, кого у світі називають “чорнобильськими дітьми”. В Італії вони знаходять другу вітчизну і батьків, але їхні італійські батьки з часом розкажуть їм, звідки вони походять. І це – теж фактор, який зближує дві наші країни,» - підкреслює Іоланда Брунетті-Герц.