Доступність посилання

ТОП новини

За нинішніми парламентськими виборами в Україні спостерігатимуть 150 представників СНД


За нинішніми парламентськими виборами в Україні спостерігатимуть 150 представників СНД

Київ, 15 березня 2002 - За нинішніми парламентськими виборами в Україні спостерігатимуть 150 представників Співдружності Незалежних Держав на чолі із виконавчим секретарем СНД Юрієм Яровим. Як заявили 15 березня на прес-конференції у Києві спостерігачі СНД - представники Центрвиборчкому Росії, за 2-3 дні до початку виборів у 27 регіонів України прибудуть кілька груп спостерігачів Співдружності.

Член російського ЦВК Євген Колюшин заявив, що парламентські вибори в Україні спостерігачі СНД будуть розглядати виключно через призму дотримання законності.

“Ми, як професійні організатори виборів, оцінюємо вибори виключно із правової точки зору. Ми не оцінюємо політичний аспект виборів. Хоча ми погоджуємось із тим, що вибори це – політичний процес. Але наше завдання полягає у тому, щоб оцінити рівень законності на тих чи інших виборах. Ми вважаємо, що законодавство України - демократичне і головне – забезпечити його реалізацію”, - зазначив Євген Колюшин.

Коментуючи ймовірність використання на нинішніх виборах адміністративного ресурсу, Євген Колюшин зауважив, що чинна влада завжди має перевагу у найбільш демократичних державах, у тому числі і в Україні. Але, за його словами, він не вважає цей фактор вирішальним на виборах.

Крім того, Євген Колюшин не розділяє побоювань окремих політичних сил України щодо можливої фальсифікації виборів. За його словами, спілкуючись під час нинішніх відвідин Києва з представниками 5 блоків і партій, Комітету виборців України та офіційними особами він дійшов висновку, що об’єктивних причин для фальсифікацій результатів виборів сьогодні немає, а існує лише суб’єктивний фактор. На думку радника Центрвиборчкому Росії Володимира Корабліна, прозорості виборів сприятиме і можливість отримання спостерігачами копій протоколів окружкомів. Говорить Володимир Кораблін:

«Дуже важливим є можливість отримання копій протоколів виборчих комісій усіх рівнів, що дозволяє перевірити за всією парадигмою виборчих комісій результати виборів. Це є суттєвим інструментом для того, щоб ні в кого не виникло думки про фальсифікацію виборів.»

Очікується, що проміжний звіт щодо перебігу парламентських виборів в Україні місія спостерігачів СНД оприлюднить у ніч із 31 березня на 1 квітня. А кінцевий звіт буде представлено на кишинівському самміті глав держав Співдружності, який заплановано на травень.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG