З перерахування імен жертв Бабиного Яру й молитви у пам’ять героїв повстання у варшавському ґетто, яке розпочалося рівно 59 років тому, розпочався мітинг, на якому події історії та сьогодення переплелися у жахливу картину кровопролиття. І надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Анна Азарі, і головний рабин України Йосип Блайх, і народний депутат Дмитро Табачник проводили паралелі між винищенням єврейського народу у роки другої світової війни і військовим конфліктом, що точиться на Близькому Сході. Анна Азарі зазначила, що Тель-Авів усе почалося два роки тому, з пропозицій Іхуда Барака до палестинців – утворити палестинську автономію, щоб ізраїльтяни й палестинці могли мирно співіснувати. А потім палестинці розпочали ескалацію насильства, і майже не залишили надій на мирне урегулювання проблеми, хоча нині, за словами А. Азарі, Ізраїль робить усе можливе для припинення насильства і кровопролиття.
На мирне розв’язання арабо-ізраїльського конфлікту сподіваються і представники нового складу українського парламенту. Хоча на мітингу були відсутні лідери партій та блоків, на яких очікували організатори мітингу, представники блоків «За єдину Україну» та “Наша Україна” - Дмитро Табачник та Євген Червоненко – запалили свічки у пам’ять жертв голокосту і вшанували їх хвилиною мовчання.
Учасники мітингу висловили свою солідарність з Ізраїлем та його боротьбою з міжнародним тероризмом. На думку організаторів мітингу – Єврейської конфедерації України та Київської міської єврейської громади – голокост може повторитися, якщо не зупинити тероризм і не припинити використання політики подвійних стандартів.
Тим часом, під час зустрічі з Анною Азарі повноважний представник України на Близькому Сході Віктор Нагайчук висловив занепокоєння офіційного Києва неготовністю Ізраїлю виконати резолюції Ради безпеки ООН. А отже, пропозиції України щодо врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту залишаються актуальними.