Доступність посилання

ТОП новини

Офіційний Київ стурбований ескалацією насилля і подальшим загостренням конфлікту між Ізраїлем і Палестиною


Офіційний Київ стурбований ескалацією насилля і подальшим загостренням конфлікту між Ізраїлем і Палестиною

Київ, 9 квітня 2002 - Україна пропонує провести низку “круглих столів” за участю сторін, зацікавлених у мирному розв’язанні конфлікту. На цьому неодноразово наголошували Президент Леонід Кучма і керівники зовнішньополітичного відомства України. А 9-го квітня – у День пам’яті жертв голокосту - на мітингу солідарності з народом Ізраїлю представники громадських та політичних організацій України закликали сторони конфлікту до порозуміння.

З перерахування імен жертв Бабиного Яру й молитви у пам’ять героїв повстання у варшавському ґетто, яке розпочалося рівно 59 років тому, розпочався мітинг, на якому події історії та сьогодення переплелися у жахливу картину кровопролиття. І надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Анна Азарі, і головний рабин України Йосип Блайх, і народний депутат Дмитро Табачник проводили паралелі між винищенням єврейського народу у роки другої світової війни і військовим конфліктом, що точиться на Близькому Сході. Анна Азарі зазначила, що Тель-Авів усе почалося два роки тому, з пропозицій Іхуда Барака до палестинців – утворити палестинську автономію, щоб ізраїльтяни й палестинці могли мирно співіснувати. А потім палестинці розпочали ескалацію насильства, і майже не залишили надій на мирне урегулювання проблеми, хоча нині, за словами А. Азарі, Ізраїль робить усе можливе для припинення насильства і кровопролиття.

На мирне розв’язання арабо-ізраїльського конфлікту сподіваються і представники нового складу українського парламенту. Хоча на мітингу були відсутні лідери партій та блоків, на яких очікували організатори мітингу, представники блоків «За єдину Україну» та “Наша Україна” - Дмитро Табачник та Євген Червоненко – запалили свічки у пам’ять жертв голокосту і вшанували їх хвилиною мовчання.

Учасники мітингу висловили свою солідарність з Ізраїлем та його боротьбою з міжнародним тероризмом. На думку організаторів мітингу – Єврейської конфедерації України та Київської міської єврейської громади – голокост може повторитися, якщо не зупинити тероризм і не припинити використання політики подвійних стандартів.

Тим часом, під час зустрічі з Анною Азарі повноважний представник України на Близькому Сході Віктор Нагайчук висловив занепокоєння офіційного Києва неготовністю Ізраїлю виконати резолюції Ради безпеки ООН. А отже, пропозиції України щодо врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту залишаються актуальними.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG