Доступність посилання

ТОП новини

Економічні Новини


Економічні Новини

ОСНОВНА ПРОБЛЕМА ПРИВАТИЗАЦІЇ НАСТУПНИХ 9 ОБЛЕНЕРГО - ЦЕ ЇХ ЗНАЧНА ЗАБОРГОВАНІСТЬ, ЩО СТАНОВИТЬ 1 МЛРД. ДОЛ., ПОВІДОМИВ ГОЛОВА ФДМУ ОЛЕКСАНДР БОНДАР

Він зазначив, що сьогодні існує 3 варіанти погашення їх заборгованості. Проте, за словами О.Бондаря, один з варіантів, який передбачає погашення заборгованості через знаходження нових власників обленерго, через велику суму їх, заборгованості, нереальний. Серед інших варіантів розв'язання проблеми О.Бондар назвав реструктуризацію боргу державою, а також просто перехід боргів до нового власника. "Я б не ставив питання, чи будемо ми сьогодні взагалі продавати обленерго, - підсумував О.Бондар. - Ми підтримуємо позицію Президента, що зараз реалізовувати обленерго недоцільно".

РЕПРИВАТИЗАЦІЯ, НАСАМПЕРЕД, ТОРКНЕТЬСЯ ПІДПРИЄМСТВ, ЯКІ БУЛИ ПРИВАТИЗОВАНІ В 95-98 РР. І ЯКІ ЗАРАЗ МАЮТЬ "ПРОБЛЕМИ" У СВОЇЙ РОБОТІ. ПРО ЦЕ ПОВІДОМИВ ГОЛОВА ФОНДУ ДЕРЖМАЙНА УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДР БОНДАР

Механізмом реприватизації "стане примусове вилучення майна або банкрутство". При цьому О.Бондар підкреслив необхідність застосування подібних методів і на підприємствах, які мають державну частку менше 25%. О.Бондар також сказав, що проблем щодо реприватизації підприємств, які пройшли конкурсний продаж, не буде. Він також навів кілька прикладів реприватизації, що проводилася Фондом держмайна і принесла свої позитивні результати, зокрема, "Одесаобленерго", "Луганськобленерго", також три цементні заводи, зокрема "Миколаївзавод". На всі ці підприємства після реприватизації прийшли іноземні інвестори.

УКРАЇНА ВТРАТИТЬ БІЛЬШ, НІЖ ТРИ МІЛЬЯРДИ ДОЛАРІВ ТРАНЗИТНИХ ЗБОРІВ, ЯКЩО РОСІЯ І ЄВРОПЕЙСЬКІ КРАЇНИ ВИРІШАТЬ ЗБУДУВАТИ ГАЗОВІ ТРУБОПРОВОДИ В ОБХІД УКРАЇНСЬКОЇ ТЕРИТОРІЇ

Володимир Саприкін, експерт із питань енергоносіїв українського Центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова вважає, що Росія може зменшити постачання газу уже у найближчому майбутньому.

Крім того вона розглядає можливість побудови альтернативного транзитного маршруту через Білорусь, Польщу й Словаччину. Якщо Росія реалізовуватиме такі плани, це серйозно підірве статус України як транзитної країни. Пан Саприкін вважає, що це означає втрату Україною монополії на транзит газу.

Однак він зазначив, що Україна має шанс залишитись ключовою транзитною країною у Східній Європі, коли вона реформує свою трубопровідну систему і заперечуватиме проекти зведення обхідних трубопроводів у міжнародному арбітражному суді.

У БЕРЕЗНІ В УКРАЇНІ БУЛО ВИРОБЛЕНО 114 ТИС. ТОНН ТРУБ, ЩО НА 14 ТИС. ТОНН (МАЙЖЕ НА 11%) МЕНШЕ, НІЖ У ЛЮТОМУ, ПОВІДОМИЛО УНІАН ДЖЕРЕЛО, БЛИЗЬКЕ ДО УРЯДУ

Як було зазначено, виготовлена в березні на українських підприємствах трубна продукція становить 76% від наміченого плану.

Усього за три місяці цього року в Україні було вироблено 340 тис. тонн труб, що на 102 тис. тонн менше, ніж за аналогічний період минулого року.

НА АУКЦІОННИХ ТОРГАХ У НЕАПОЛІ ОДЕСЬКА АКЦІОНЕРНА РИБОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "АНТАРКТИКА" ПРИДБАЛА ПАСАЖИРСЬКИЙ ЛАЙНЕР "ОДЕСА", ЯКИЙ СІМ РОКІВ ПЕРЕБУВАВ ПІД АРЕШТОМ ЗА БОРГИ ПЕРЕД КРЕДИТОРАМИ "ЧОРНОМОРСЬКОГО МОРСЬКОГО ПАРОПЛАВСТВА"

Капітан судна Володимир Лобанов, адвокат екіпажу, а також адвокати фірм-кредиторів і представники уряду Італійської Республіки скріпили своїми підписами протокол аукціону про те, що сплачена за теплохід сума їх задовольняє. Керівник прес-служби "Антарктики" Тетяна Чубіна поінформувала, що "найближчим часом "Антарктика" направить до Неаполя українські ремонтні бригади, яким належить відновити життєзабезпечення судна.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG