Доступність посилання

ТОП новини

Держсекретар США на Близькому сході. Міжнародний кримінальний суд


Держсекретар США на Близькому сході. Міжнародний кримінальний суд

Прага, 11 квітня 2002 – У центрі уваги західних коментаторів - поїздка держсекретаря США Пауела по країнах Близького сходу з метою врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту. Західна преса відгукується також на створення Міжнародного кримінального суду з резиденцією в Гаазі.

Коментуючи близькосхідну місію держсекретаря США Пауела, газета «Вашингтон пост» підкреслює, що перед Пауелом стоїть надзвичайно тяжке завдання. При цьому газета наводить слова колишнього президента США Клінтона про те, що сторони близькосхідного конфлікту мають тенденцію вести переговори за допомогою ультиматумів. Кожен із лідерів, особливо Арафат боїться, що своїми поступками він може викликати невдоволення серед палестинців і таким чином підпише собі вирок політичної смерті. Газета наводить також відгуки попередників Пауела на Близькому сході, які досі теж намагалися відновити там мирний процес. На їхню думку, як Арафат, так і Шарон, надзвичайно вперті співрозмовники.

Британська газета «Ґардіян» у редакційній статті теж не приховує скептицизму у справі місії Пауела на Близькому сході. На думку газети, завдання Пауела ускладнив президент Буш, посіявши своїми заявами сумніви в арабському світі у спроможності Пауела повести переговори. Крім того поїздка Пауела на Близький схід, веде далі британська газета, відбувається у дальшому супроводі терористичних актів палестинських екстремістів-самовбивць і спроб ісламістів Хезболи розширити конфлікт. Крім того ізраїльський і палестинський лідери, які допровадили конфлікт до нинішнього стану, неспроможні вести переговори. За словами газети, нині нагально потрібні інші лідери з обох сторін для ведення переговорів.

Західна преса відгукується нині на створення постійного міжнародного кримінального суду в Гаазі. Більшість коментаторів схвалюють ідею створення такого суду, хоча серед них не бракує і скептиків. Приміром, вашингтонська газета «Таймс» пише з цього приводу, що на шляху до створення ефективного кримінального суду із глобальною юрисдикцією стануть бюрократичні перешкоди й суперечки між країнами, що ратифікували угоду.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG