Доступність посилання

ТОП новини

Президентські вибори у Франції. Імміграційна політика ЄС


Президентські вибори у Франції. Імміграційна політика ЄС

Прага, 24 квітня 2002 – Недільні президентські вибори і далі залишаються на перших сторінках західної преси. У контексті цих виборів оглядачі коментують політичну ситуацію в інших країнах Європейського союзу. Газета «Нью-Йорк таймс» у редакційній статті, яку передруковує «Інтернешанел геральд трібюн», називає результати президентських виборів у Франції серйозним докором французькій політичній еліті і приниженням цілого народу. Газета критикує низьку участь виборців у першому турі голосувань, а також стверджує, що президент Шірак отримав лише 20 відсотків голосів, що є найнижчим показником для кандидата-лідера за всю історію п’ятої республіки. Ле Пен, підкреслює газета, не приховує своїх ксенофобських та антисемітських настроїв. Його Національний фронт зміцнив свої позиції і збив політичний капітал, експлуатуючи почуття невпевненості виборців у справі імміграції, особливо з арабських країн, а також у справі втрати суверенності унаслідок інтеграції Європи. На закінчення газета висловлює сподівання, що французькі виборці вийдуть із політичної апатії і підтримають головні політичні партії країни.

У світлі президентських виборів у Франції британська газета «Файненшл таймс» коментує тим часом імміграційну політику європейських країн, населення яких серйозно налякане напливом іммігрантів із країн третього світу. Від Данії на півночі і до Італії на півдні, пише «Файненшл таймс», популістські партії здобувають перемогу в парламентських виборах, експлуатуючи страх людей перед збільшенням іммігрантів і зростанням злочинності. Тому, як вважає газета, традиційні європейські партії, праві і ліві центристи нині стали перед необхідністю пошуку нових шляхів на противагу екстремістам.

Тим часом, веде далі британська газета, Європа нагально потребує іммігрантів. Європейському союзові бракує фахівців із різних ділянок, а деяким країнам ЄС – навіть некваліфікованої робочої сили. Населення європейських країн старіє, а пенсійні фонди зменшуються у зв’язку зі скороченням податкових надходжень. І тут, як вважає «Файненшл таймс», вирішити цю проблему могло би збільшення імміграційних квот.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG