Доступність посилання

ТОП новини

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй збереться завтра на надзвичайну сесію щодо ізраїльсько-палестинської кризи


Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй збереться завтра на надзвичайну сесію щодо ізраїльсько-палестинської кризи

Сесію скликано на вимогу Судану, що очолює в ООН групу арабських країн, через те, що Рада Безпеки ООН не зреаґувала на відмову Ізраїлю допустити місію ООН до табору біженців у Дженіні.

У Вашинґтоні державний секретар США Колин Пауел і міністр закордонних справ Саудівської Аравії Сауд аль-Фейсал пообіцяли, що намагатимуться просунути близькосхідний мирний процес.

Сьогодні ж із Пауелом має зустрітися прем’єр-міністр Ізраїлю Арієль Шарон.

На завтра заплановано зустріч Шарона з президентом США Джорджем Бушем. Як очікують, у перебігу переговорів ітиметься й про звинувачення Ізраїлю на адресу керівника Палестинської автономії Ясира Арафата в загальному керівництві терористичними нападами.

Ці ж звинувачення збирається серйозно вивчити Європейський Союз, як тільки Ізраїль надасть зібрані його розвідкою свідчення проти Арафата — які палестинська влада називає фабрикацією.

А в Вифлеємі на Західному березі Йордану тривають переговори в намаганні остаточно узгодити кінець протистояння навколо храму Різдва Христового. Міністр оборони Ізраїлю Біньямін Бен-Елієзер готовий відвести війська з околиць храму, як тільки угоди буде досягнено.

«Сподіваюся, що сьогодні буде знайдено рятівну формулу і стануться дві речі: храм буде звільнено і ми відійдемо з Вифлеєма і Бейт-Джали», – сказав Бен-Елієзер.
XS
SM
MD
LG