Доступність посилання

ТОП новини

Як кримські татари представлені в органах влади Криму?


Як кримські татари представлені в органах влади Криму?

Симферополь, 7 травня 2002 - Попри недемократичність виборчого законодавства й нетолерантність місцевої влади до кандидатів – кримських татар, тепер кількість представників цього корінного народу Криму в органах влади автономії буде значно більшою, аніж раніше.

На минулих виборах до рад різних рівнів Автономної Республіки Крим обрано 957 кримських татар, – про це повідомив керівник Управління з координації діяльності регіональних і місцевих органів національного самоврядування Меджлісу кримськотатарського народу Синавер Кадиров. За даними Меджлісу, найбільш високий відсоток депутатів із кримських татар – у Білогірському районі. Так, із 57-ми депутатів райради 21 – кримські татари (це - 36,8% від загальної кількості); депутатами міськради стали 8 кримських татар (27% від загальної кількості), а сільських рад – 79 (понад 24%). При цьому Синавер Кадиров зазначив, що кримські татари складають 32,7% кількості населення Білогірського району – це найвищий показник серед регіонів Криму.

Схожа картина склалася в Кіровському районі, де представники кримськотатарської громади складають майже 27% населення: тут до районної ради пройшли 10 кримських татар (26 процентів від загальної кількості), а до сільських рад – 78 ( майже 27%). Крім того, кримські татари склали 27,7% депутатів селищних рад у Совєтському районі, 24,7% депутатів сільських рад у Первомайському районі, 22 із половиною відсотки депутатів Судацьої райради і майже 22% депутатів у сільських радах Бахчисарайського району.

13 кримських татар обрані сільськими головами, 7 представників цього корінного народу півострова стали депутатами парламенту автономії. Підсумки виборів у депутати Верховної Ради України, АРК і місцевих рад планується детально розглянути на розширеному засіданні Меджлісу, яке відбудеться ближчими днями.

Тим часом 1-й заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у телефонному інтерв’ю для Радіо “Свобода” сказав, що збільшення кількості кримських татар в органах влади АРК не знімає проблеми необхідності вироблення механізму гарантованого представництва кримськотатарського народу у владних структурах автономії. За його словами, середній відсоток представників цього корінного народу півострова в органах місцевої й республіканської все рівно менший частки кримськотатарського населення у загальній кількості мешканців Криму.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG