Сильною зброєю президента Коштуніци став парламентський кворум. Для сесій парламенту необхідна присутність більше від половини, тобто щонайменше ста двадцяти шести депутатів. Правляча коаліція, відколи з неї вийшла партія Коштуніци, має 131 депутата. Отож, відсутність лише п’ятьох народних обранців блокує діяльність Парламенту. Причина в тому, що депутати опозиції та президентської партії відмовляються входити в зал поки немає кворуму. Коштуніца таким чином прагне довести, що діяльність парламенту залежить від доброї волі його партії.
Через це речник правлячої коаліції Чедомир Йованович у вівторок заявив, що буде звільнено з посад усіх членів Демократичної партії Сербії, яку очолює глава держави. Лідери кількох регіональних партій зі складу правлячої коаліції тим часом поставили вимогу позбавити депутатських мандатів усіх, хто блокує роботу парламенту. У зв’язку з цим слід сказати, що в час виборів 2000 року демократичні сили виступали як єдина коаліція. Проте, 45 депутатів із партії Коштуніци торік сформували окрему фракцію й наразі вони, як ми вже сказали, ближчі до опозиції аніж до влади.
Щоденною блокадою Парламенту вони намагаються применшити зовнішньополітичні успіхи республіканського уряду. У вівторок увечері з Вашингтона надійшла вістка, що держсекретар Колін Пауелл після зустрічі з міністром закордонних справ Югославії Ґораном Свілановичем й прем’єром Сербії Джінджичем своїм підписом деблокував 40 мільйонів доларів американської допомоги Сербії та, що Вашингтон не ставить нових умов щодо співробітництва Белграда з Міжнародним трибуналом у Гаазі. Цього ж дня, Великобританія списала Югославії половину боргу, який становить 700 мільйонів доларів.
Склалася дивна ситуація: на зовнішньому плані усе гаразд, а вдома хаос. Президентська партія звинувачує своїх колишніх союзників у політичному насильстві й намірі дестабілізувати Сербію. Після повернення з Вашингтона Джінджич буде змушений або ще раз тимчасово полагодити стосунки з Коштуніцею або остаточно розірвати з ним. А це ймовірно призвело б до призначення дострокових виборів й небезпечного припинення щойно розпочатих процесів перебудови політичної та економічної систем.