Доступність посилання

ТОП новини

Завтра в Римі розпочинається саміт глав держав НАТО та Росії


Завтра в Римі розпочинається саміт глав держав НАТО та Росії

Брюссель, 27 травня 2002 - Тому нині в штаб квартирі НАТО старанно готуються до завтрашнього дня. Він, тобто цей день, як зазначив нині в Брюсселі Генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон буде історичною віхою в житті Євроатлантики.

Протягом дня робота в штаб- квартирі Північно-Атлантичного союзу кипіла, як ніколи. Добитись до хоч якогось чиновника альянсу, аби довідатись якісь нові деталі щодо римського саміту було практично неможливо. Функціонери альянсу, із паперами в руках заклопотано носились по кабінетах штаб-квартири, телефонні дзвінки в їх офісах не вщухали аж до вечора. Жодних інтерв'ю, чи брифінгів того дня не було, за виключенням ранкової короткої зустрічі Генерального Секретаря НАТО з невеличкою групою журналістів, в основному російських у себе в кабінеті. І тут не втримаюсь, щоб не переповісти одну кумедну річ. Коли ми вступили в приміщення лорда Робертсона, то застали його з викладачем російської мови. І встигли почути, як Джордж Робертсон завчав фрази: “здравствуйте, добро пожаловать, на здоровье, дозвидания тощо. Угледівши журналістів Лорд Робертсон не те, що зніяковів, а навпаки зауважив, що тепер йому знання російської буде в пригоді.

Генсек заявив, що 28 травня стане значною історичною подією в житі НАТО і Росії, це так би мовити стане церемонією покладання вінків та квітів на могилу холодної війни, яка на думку Робертсона назавжди відійшла у потойбічний світ.

А натомість у Римі буде створена нова важлива для євроатлантичної безпеки міжнародна структура Рада НАТО-Росія.

Славко, а чи ти не міг би більш детально пояснити в чому суть і які завдання виконуватиме ця Рада НАТО-Росія.

Звісно спробую. По-перше мабуть багатьом відомо, що усі важливі політичні рішення НАТО ухвалюються так званою Північно-Атлантичною Радою, куди входять лише 19-ть країн членів альянсу. Після ж підписання 28-го травня в Римі документу про створення Ради НАТО-Росія, це дає Росії право брати у багатьох випадках участь у засіданнях цієї Північно Атлантичної Ради , на рівних засадах із країнами – членами НАТО. Це в першу чергу стосуватиметься боротьби з тероризмом, миротворчих операцій, боротьби щодо нерозповсюдження зброї масового знищення, скорочення ядерних арсеналів, науково-технічного співробітництва. До речі тут додам, що днями Чехія, яка є членом альянсу, закупила в Росії кілька транспортних літаків.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG