Доступність посилання

ТОП новини

Основна тема порядку денного сесії ЄС – посилення боротьби з нелегальною імміграцією


Основна тема порядку денного сесії ЄС – посилення боротьби з нелегальною імміграцією

Брюссель, 13 червня 2002 - Проблема нелегальної імміграції у західній Європі не нова. Найефективнішим, хоча, як вважає чимало оглядачів, не зовсім моральним заходом у цій боротьбі був заклик бельгійської влади до іммігрантів нелегалів з'явитися в поліцейські дільниці для так званої “регуляції” і тим іммігрантам, яким вдасться довести, що вони прожили на території Бельгії понад три роки буде видано право на офіційне проживання в Бельгії. Цей трюк спрацював блискуче. В лічені дні перед комісаріатами вже пробилися величезні черги нелегалів, а ще через кілька тижнів, автобуси та військово-транспортні літаки перевозили невдах нелегалів у їх рідні країни.

Під час нинішньої сесії міністрів внутрішніх справ та міністрів юстиції досить активним у своїх виступах був міністр внутрішніх справ Великобританії Девід Бланкет. Він нарікає ,що Великобританія навіть не скасовуючи візовий режим залишається найбільш ласим шматком для іммігрантів з Азії та Африки. А експерти європейської комісії пояснили йому у відповідь, що Великобританія не була б такою привабливою країною для іммігрантів нелегалів, якби не її середньовічні закони про приватність. Іншими словами у Великобританії не обов’язково мати паспорт, ідентифікаційну картку тощо. Таким чином нелегалам головне дістатися до “туманного Альбіону”, і жоден поліцейський не підійде до вас, якщо ви не порушили якийсь закон.

Швеція, яка також по горло сита іммігрантами пропонує створити спеціальний фінансовий фонд для найбідніших країн, аби жителі тих країн лишались дома, а не шукали щастя в Європі. Проте більшість учасників люксембурзького засідання не сприйняли таку пропозицію. Учасники форуму вважають, що більш реальним для втілення в життя є пропозиція Британії та Іспанії створення “мультинаціональних охоронних сил швидкого реагування.

Проблема нелегальної імміграції буде головною темою наприкінці наступного тижня в Севільї під час саміту глав-держав ЄС. Чимало оглядачів вважає, що серйозно взятися за проблему нелегальної імміграції європейських лідерів змусили антиіммігрантські політичні рухи у Франції, Нідерландах , Німеччині Бельгії та Австрії

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG