Доступність посилання

ТОП новини

Цього понеділка засідання Європейської Комісії виключно присвячувалось результатам Саміту глав-держав Європейського Союзу в Копенгагені


Цього понеділка засідання Європейської Комісії виключно присвячувалось результатам Саміту глав-держав Європейського Союзу в Копенгагені

Брюссель, 16 грудня 2002 - З цього приводу речник Європейської Комісії у закордонних справах Гунар Вігант привітав усіх присутніх журналістів з визначною подією в історії Європейського союзу, тобто завершенням переговорів про долучення до ЄС 10 країн з центральної і східної Європи.

Детальніше з Брюсселя інформує наш кореспондент Славко Волинський.

Під час-прес брифінгу Гунар Вігант зазначив, що він протягом останніх трьох років був свідком і учасником того масиву роботи, який зробили Європейська Комісія, Рада Міністрів ЄС, Європарламент, аби прийти до цього втішного результату. А скільки несподіваних перепон і підводних рифів з’являлось на шляху втілення в життя проекту розширення ЄС. Гунар Вігант зазначив що, мабуть, кожен пам’ятає , що в цьому році процес підготовки до розширення Євросоюзу завис на волосинці, коли Ірландія вдруге готувалася до всенародного референдуму стосовно того, чи розширятись Європейському Союзові, чи ні. Міцну опозицію щодо розширення ЄС створювали також так звані “євроскептики”, зокрема представники Великобританії в Європейському парламенті. Однак все це позаду, продовжив Гунар Вігант і він сподівається що в травні 2004-го року Європейський Союз складатиметься вже з двадцяти п’яти країн, а в 2007 –му із вступом в ЄС Румунії та Болгарії єдина європейська сім’я вже становитиме 27 членів.

В цьому контексті варто, мабуть, згадати що підготовка до розширення Європейського Союзу інтенсивно розпочалася не три роки тому, коли Єврокомісію очолив Романо Проді. Початок цьому процесові проклав у 1994-му році екс-голова Європейської Комісії Жак Делор. Саме він активно лобіював Раду Міністрів ЄС та Європейський Парламент щоб підписати у 1994-му році договори про асоційовані угоди з Словаччиною, Польщею, Чехією та деякими іншими країнами з центральної і східної Європи.

Зараз головне завдання лежить перед офіційним Брюсселем – це ухвалити так звану “Європейську конвенцію”. Тобто завершити до 2004-го року інституційні реформи самого ЄС.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG