Доступність посилання

ТОП новини

Виповнилося 100 днів офісові ОБСЄ в Мінську


Виповнилося 100 днів офісові ОБСЄ в Мінську

Мінськ, 11 квітня, 2003 - Тепер представництво ОБСЄ в Білорусі займається поліпшенням законодавства про водопостачання та ще 62-ма проектами, які були запропоновані офіційним Мінськом.

Офіс ОБСЄ в Мінську формально розпочав свою роботу 1 січня цього року, замінивши Консультативно-моніторингову групу ОБСЄ, яка не працювала в Білорусі ,фактично, весь 2002 рік. Білоруський президент Олександр Лукашенко звинуватив попередній склад групи в шпигунстві, тому жодного старого дипломата в новому офісі ОБСЄ не залишилося. Очолює офіс німець Ебергард Гайкен, колишній посол Німеччини в Україні. Лише минулого тижня були заповнені всі вакансії в мінському офісі ОБСЄ, тепер тут є ще 4 міжнародні співробітники: заступник шефа місії Вахрам Абаджан з Вірменії, Вадим Целін із Швеції, Максим Марков з Болгарії та Гайді Сміт з Великої Британії. За правилами ОБСЄ, призначати громадян сусідніх країн до місії в будь-якій державі заборонено. Речницею офісу ОБСЄ в Мінську буде Гайді Сміт, яка розповіла Радіо Свобода про перші кроки цього закладу:

Ми отримали список запропонованих урядом Білорусі проектів у сферах екології, економіки, розбудови інститутів, влади закону й громадянського суспільства.

За словами Гайді Сміт, цей список вміщує 63 проекти. “Очевидно, ми не можемо реалізувати всі 63 водночас”, – заявляє вона й каже, що тепер офіс ОБСЄ в Мінську намагається визначити пріоритети в цьому списку. Чи запропонував уряд Білорусі якісь проекти в сфері прав людини? Ось як на це запитання відповідає речниця офісу ОБСЄ: “Ми маємо велику кількість проектів, пов”язаних з правами людини, зокрема, у сфері незаконного перевезення наркотиків, людей та легкої зброї”.

А чи має офіс ОБСЄ в Мінську консультативну й моніторингову функцію, яку мала група ОБСЄ? Чи буде офіс радити урядові Білорусі щодо вдосконалення законодавства? Гайді Сміт відповідає так: “Звичайно, в деяких сферах. Цього тижня ми розмовляли з міністерством екології – щодо законодавства про використання води. І будемо обговорювати, як ми можемо працювати разом у цій сфері”. Гайді Сміт додає, що всі співробітники офісу ОБСЄ вже знайшли собі квартиру в Мінську, не зазнали жодних проблем з білоруськими візами та мають “добрі стосунки з урядом”.

Білоруський уряд теж задоволений новим офісом ОБСЄ на чолі з Ебергардом Гайкеном. Речник МЗС Білорусі Андрій Савіних сказав:

“На самому початку, ще під час зустрічі Гайкена з Михайлом Хвостовим, тоді міністром закордонних справ, було наголошено, що ми готові сприяти тому, щоб робота офісу була ефективною та результативною. Цей підхід залишається, МЗС активно взаємодіє з офісом ОБСЄ. Взагалі, ми задоволені початком роботи цього підрозділу ОБСЄ”.

Проте опозиція в Білорусі не дуже задоволена роботою офісу ОБСЄ. Незалежна преса пише, що офіс зовсім не цікавиться правами людини, зокрема, не спостерігає демонстрації протесту, що їх перепиняє мінська міліція.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG