Доступність посилання

ТОП новини

Подiї на Волинi 1943-1944 рокiв були трагiчними для обох народiв – польського i українського, зазначено в спiльнiй заявi парламентiв України i Польщi, яку вони мають ухвалити синхронно напередоднi рiчницi цих подiй


-- no author -- У заяві наголошується, що трагедiю полякiв, яких убивали i виганяли з мiсць їхнього проживання озброєнi формування українцiв, супроводили такi самi страждання українського мирного населення – жертв польських збройних акцiй. "Цi подiї були трагедiєю для обох наших народiв", - зазначається в заявi.

"60-та рiчниця трагедiї польського населення на Волинi i Галичинi перiоду нiмецької окупацiї схиляє до роздумiв про минуле i майбутнє польсько-українського сусiдства", - йдеться в документi, текст якого розданий у вiвторок народним депутатам України.

У заяві наголошується, що трагедiю полякiв, яких убивали i виганяли з мiсць їхнього проживання озброєнi формування українцiв, супроводили такi самi страждання українського мирного населення – жертв польських збройних акцiй. "Цi подiї були трагедiєю для обох наших народiв", - зазначається в заявi.

У документi мовиться, що вбитим i загиблим на Волинi i Галичинi належить вiддати данину пам''ятi. "Схиляємо голови перед невинними жертвами. Не може бути виправдання терору, насильству i жорстокостi. Правда про тi драматичнi роки є болючою для всiх, однак поляки й українцi повиннi її пiзнавати", - наголошується в ньому.

У заяві зазначено, що "правда, хоч i найсумнiша, є необхiдною для побудови тривалого взаєморозумiння". "Болiсний досвiд має бути також для нас джерелом роздумiв про те, що ненавистю i конфлiктами мiж нами користувалися нашi противники, а ми завжди на цьому втрачали", - вiдзначається в заявi.
XS
SM
MD
LG