Доступність посилання

ТОП новини

Президент України Леонiд Кучма заявляє, що український i польський народи здатнi домогтися повного iсторичного примирення


-- no author -- "Україна i Польща володiють величезним моральним потенцiалом довiри, який дасть можливiсть нашим народам домогтися повного iсторичного примирення", - сказав Кучма, виступаючи сьогодні на кладовищi, де похованi жертви волинської трагедiї в роки Другої свiтової вiйни.

"Україна i Польща володiють величезним моральним потенцiалом довiри, який дасть можливiсть нашим народам домогтися повного iсторичного примирення", - сказав Кучма, виступаючи сьогодні на кладовищi, де похованi жертви волинської трагедiї в роки Другої свiтової вiйни.

Леонід Кучма наголосив, що цей заповiт примирення лежить в основi сучасного україно-польського взаєморозумiння. Голова української держави вiддав належне президентовi Польщi Александру Квасьневському за його справедливе рiшення про засудження операцiї "Вiсла" (Примусове переселення українцiв, що жили на територiї Польщi, з їхніх споконвiчних земель на Лемківщинi, Подляшші та Посянні на захiд i пiвнiч країни, проведене в 1947 роцi. Рiшення про переселення було ухвалене ЦК Польської робочої партiї).

"Також не можна не вiтати мужню готовнiсть багатьох громадських дiячiв Польщi висловити своє негативне ставлення до багатьох антиукраїнських дiй, iнiцiйованих довоєнною польською державою", - сказав укрїнський преиздент. Вiн навiв слова польського полiтика львiвського походження Яцека Куроня про те, що в україно-польських конфлiктах неможливо встановити однiєї правди. "Тому там, де сплять вiчним сном їх жертви, мають стояти поруч два хрести – поляковi та українцю", - наголосив президент.
XS
SM
MD
LG