Доступність посилання

ТОП новини

Україна i Казахстан домовилися забезпечити будiвництво паралельної дiлянки нафтопроводу Одеса-Броди до нафтотермiналу


-- no author -- Про це повiдомив мiнiстр палива i енергетики України Сергiй Єрмилов на сьогоднішній прес-конференцiї у Києві за пiдсумками п''ятого засiдання спiльної мiждержавної українсько-казахстанської комiсiї з економiчної спiвпраці.

Про це повiдомив мiнiстр палива i енергетики України Сергiй Єрмилов на сьогоднішній прес-конференцiї у Києві за пiдсумками п''ятого засiдання спiльної мiждержавної українсько-казахстанської комiсiї з економiчної спiвпраці.

"Казахстанська сторона вiзьме пайову участь у цьому проектi i забезпечить його необхiдне фiнансування", - сказав С.Єрмилов. Мiнiстр зазначив, що будiвництво паралельної труби дасть змогу не використовувати iснуючу трубу в реверсному режимi, як це робиться сьогоднi для транзиту росiйської нафти.

Вiн пояснив, що Казахстан висловив твердий намiр наповнити Приднiпровськi магiстральнi нафтопроводи, щоб, не заважаючи прямому маршруту Одеса-Броди, поставити до ладу дiлянку для експорту нафти.

Єрмилов також повiдомив, що сторони обговорили можливiсть транспортування казахстанської нафти нафтопроводом Одеса-Броди. "Сторони зацiкавленi в розвитку i спiвробiтництвi в експлуатацiї нафтопроводу Одеса-Броди i висловлюють зацiкавленiсть в участi казахстанської сторони як iнвестора при будiвництві нафтопроводу Броди-Плоцьк", - процитував мiнiстр пiдсумкове рiшення комiсiї.

За його словами, частка участi казахстанської сторони буде визначена внаслiдок переговорiв за пiдсумками вивчення ТЕО проекту. Як сказав мiнiстр енергетики i мiнеральних ресурсiв Казахстану Володимир Школьник, Казахстан до 2015 року збирається збiльшити видобуток нафти з нинiшнiх 52 мільйонів тонн до 150-170 мільйонів тонн.
XS
SM
MD
LG