Доступність посилання

ТОП новини

Про борги із виплати зарплати в Криму


Володимир Притула Про борги із виплати зарплати в Криму

Симферополь, 14 серпня 2003 - У Криму залишається гострою проблема заборгованості із зарплати. Днями кримський прем’єр Сергій Куницин позбавив п’ятьох керівників кримських регіонів місячної надбавки за високі досягнення у праці – як мовиться у повідомленні урядової прес-служби, за незадовільну роботу з погашення боргів із заробітної плати у 1-му півріччі.

За повідомленням прес-служби кримського уряду, з початку року заборгованість із виплати зарплати в Криму знизилася більш як на 11% і складає 76 ,5 мільйонів гривень. Водночас, Рада міністрів АРК визнала, що в 9 з 25 регіонів автономії спостерігається зростання боргу. Розповідає прес-секретар глави кримського уряду Сергій Винник: “Рада міністрів Криму на своєму останньому засіданні розглянула стан погашення заборгованості із зарплати і визнала дії органів влади незадовільними. Незадовільною визнана робота більшості галузевих міністерств і відомств Криму. За результатами урядового засідання були позбавлені премій і надбавок глави адміністрацій 3-х сільських районів автономії, а крім того, Рада міністрів АРК рекомендувала міським радам Алушти і Судака вжити такі ж заходи і до мерів цих міст. Претензії уряд також висунув і до Фонду майна АРК, який володіє значними пакетами акцій багатьох кримських підприємств і має важелі впливу на ці підприємства. Водночас представники Фонду майна жодним чином на цю ситуацію не впливають, тобто, фактично цими повноваженнями не користуються”, – сказав прес-секретар кримського прем’єра.

Втім, урядову цифру боргу у 76 ,5 мільйонів гривень одразу ж поставили під сумнів не тільки журналісти, але й постійний представник Президента України в Криму Олександр Діденко, який на останньому засіданні Ради міністрів Криму 12 серпня заявив, що, за його даними, обсяги заборгованості в автономії щонайменше удвічі вищі, аніж повідомляє кримський уряд, і вже сягнули 160 мільйонів гривень, зрісши від початку року на 13%.

Поки кримські високопосадовці розбираються, чиї цифри точніші, нам вдалося вияснити, що жоден із понад десятків керівників кримських підприємств, де зростає заборгованість із зарплати і яких місяць тому обіцяв звільнити з посад віце-прем’єр уряду автономії Едіп Гафаров, так і не не покинув свого крісла. 9-го липня пан Гафаров розпорядився упродовж 10 діб звільнити з посад 22-ох керівників підприємств, що перебувають у кримському управлінні чи у власності автономії. Публічне шмагання кримських директорів, як виглядає, закінчилося нічим.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG