Доступність посилання

ТОП новини

У Косовi в четвер перебував генеральний секретар НАТО Яап де Хоп Схеффер та посли 26-ти країн членiв Альянсу. Делегацiя засудила мiжетнiчне насильство в регіоні й вимагала вiд албанських та сербських лiдерiв повнiстю дотримуватися стандартiв визначених мiжнародним спiвтовариством.


Михайло Рамач

Белград, 23 квiтня 2004 – Керiвник Північноатлантичного альянсу спершу вiдвiдав сербську лiкарню та школу неподалiк Приштини, котріпiд час березневих мiжетнiчних заворушень пiдпалили албанськi екстремiсти. Шведський генерал Андерс Брандстром на мiсцi розповiв Де Хоп Схефферу про подробицi драматичних подiй. За його словами, 17 та 18 березня миротворцi не були в змозi зупинити масу, котра палила й руйнувала “все неалбанське”. Генерал вимагає збiльшити кiлькiсть миротворцiв у центральному Косовi.

В головному мiстi провiнцiї делегацiя НАТО за зачиненими дверима вела розмови з головою Мiжнародної адмiнiстрацiї Гаррi Холкерi, з командувачем миротворчих сил Холґером Каммерхофом, із президентом Косова Iбрахiмом Руґовою, з iншими керiвниками тимчасових органiв влади, представниками сербiв та з лiдерами окремих полiтичних партiй.

Керiвник НАТО попередив лiдерiв двох нацiональних громад, що необхiдно вiдновити дiалог між етнічними громадами і, так само, й дiалог косовських органiв влади з офіційним Белградом. Зокрема важливим є, на його думку, гарантувати рiвноправнiсть нацiональним меншинам. Де Хоп Схеффер заявив, що миротворчi сили й НАТО не допустять, щоб у провiнцiї повторилося насильство.

Посилаючись на натовськi джерела, белградськi ЗМI повiдомляють, що Альянс найближчим часом призначить свого спецiального полiтичного представника у Косовi, так як це нещодавно зробив Європейський союз.

Сербськi оглядачi, зокрема, зазначають, що мiжнародне спiвтовариство виступає проти врегулювання остаточного статусу Косова доти, доки в провiнцiї не буде запроваджено основні принципи щодо прав людини та прав нацiональних громад. А лiдери етнiчних албанцiв наполягають на тому, що права людини буде легше реалiзувати в незалежному Косовi. Щодо сербiв, то вони не хочуть і чути про незалежнiсть нинiшнього протекторату ООН.

Основною метою вiзиту натовської делегацiї, ймовірно, було показати, що віжки в руках мiжнародних, а не мiсцевих чинникiв.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG