Доступність посилання

ТОП новини

Брифінг в Адміністрації Президента.


Тарас Марусик

Київ, 23 липня 2004 року.

Тарас Марусик

Сьогодні заступник глави Адміністрації Президента, керівник головного аналітичного управління Адміністрації Президента Василь Базів провів останній перед відпусткою брифінг, в ході якого поінформував журналістів про головні, на його думку, події в Україні, а також про діяльність Леоніда Кучми за останній тиждень.

Василь Базів розпочав брифінг словами про те, що цей тиждень був траурним для України. Далі він зупинився на спадщині, яку Україна одержала від Радянського Союзу у вугільної галузі.

Василь Базів

Для цього слід додати особливість українську, що наші українські шахти одні з найнебезпечніших в світі за концентрацією шахтного метану, виручка ж від реалізації вугільної продукції не покриває витрат навіть на 15 %.

Тарас Марусик

Василь Базів зазначив, що зі 165 шахт тільки 20 одержують прибутки. Загалом же збитки вугільної галузі України становлять 1,7 мільярда гривень.

Заступник глави Адміністрації Президента України ознайомив журналістів з одним законом, на який Леонід Кучма наклав вето. Зокрема, мова йде про 57 статтю закону “Про освіту”, якою передбачена компенсація працівникам освітньої галузі за тепло і світло.

Василь Базів

Набігли від часу прийняття цього закону досить поважні суми. Я знаю, що вчителі вимагають повернення цих коштів, страйкують, пікетують, зокрема, в Західній Україні і у Львові.

Так от, якщо ввести в дію цей закон і компенсувати ці кошти, то треба було б звідкись взяти в бюджеті 7 мільярдів гривень. А загалом, якщо б повністю цей закон ввести, то треба додатково 11 мільярдів гривень.

Тарас Марусик

Цей закон, на думку Базіва, з категорії так званих популістських, коли “хочеться дуже народові зробити добре, але невідомо, звідки для цього взяти кошти”.

Серед численних запитань, які були поставлені Василеві Базіву, були й запитання щодо будівництва каналу “Дунай-Чорне море”. До речі, ще в травні Всесвітній фонд дикої природи закликав Україну негайно припинити будівництво каналу. А ось думка Василя Базіва:

Василь Базів

Були заяви. Якось називалася організація “Дика природа” чи як. Давайте розглядати цей проект не в дикій площині, а в цивілізованій.

Тарас Марусик

Кореспондент радіо “Свобода” учергове запитав Василя Базіва про відоме рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з приводу виконання законодавства щодо мови телерадіопередач і програм.

Упродовж двох з половиною місяців я намагався одержати юридичний висновок про неконституційність згаданого рішення Нацради, про що в кінці квітня заявив Леонід Кучма.

Василь Базів

Наскільки я пригадую, Президент висловився так в ході прес-конференції, це була його позиція, експромтом вийшло на запитання журналістів, а на той час відповідного документу не було і не могло бути, бо це була відповідь в такому експромтному режимі.

А з приводу цієї проблеми, є останнє відповідне рішення Національної ради (я спеціально його весь час ношу, щоб Вам передати).

Тарас Марусик

Є юридичний висновок? Чи немає?

Василь Базів

Немає.

Тарас Марусик

У першому пункті рішення Нацради від 7 травня, яке передав мені заступник глави Адміністрації Президента Василь Базів, сказано, що попереднє, “мовне” рішення визнається таким, що не набрало чинности.

За поясненнями я звернувся до заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталія Шевченка, який в інтерв’ю радіо “Свобода” висловив велике здивування.

Віталій Шевченко

Оскільки такого рішення Національна рада не приймала, таким чином, до АП просто надісланий документ, якого не існує в природі. Це річ тривожна, я думаю, що в нормальних установах просто не повинно такого бути.

Тарас Марусик

Говорив Віталій Шевченко, заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

До цієї теми ми ще повернемося.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG