Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні спостерігачі вказують на порушення в Україні виборчого законодавства.


Марина Пирожук

Київ, 30 липня 2004 року.

Марина Пирожук

Міжнародні спостерігачі заявляють про порушення закону про вибори Президента під час виборчої кампанії в Сумській, Полтавській і Харківській областях. Про це сьогодні під час зустрічі з головою Центральної виборчої комісії Сергієм Ківаловим заявив представник американської делегації спостерігачів, колишній конгресмен Грегорі Лафлін . Він повідомив, що під час поїздки цими областями спостерігачі отримали численні скарги на порушення виборчого законодавства під час кампанії. Факти такиих порушень потверджують і українські спостерігачі.

Нарікання, які почули аАмериканські спостерігачі від українських виборців, передовсім стосувалися фактів примушування під загрозою звільнення до збору підписів та участі в мітингах на підтримку одного з кандидатів.

Такі скарги, за даними пана Лафліна, надходили від учителів, медичних і транспортних працівників, а також від працівників сільського господарства. Аналогічні скарги спостерігачі отримували від виборців й стосовно відсутності рівноправного доступу до засобів масової інформації учасників виборчих перегонів. Такі порушенння виборчого законодавства , за словами Грегорі лафліна, відбуваються у масовому порядку.

Про факти існування таких порушень говорять також і у Комітеті виборців україни. В той же час у команді Януковича спростовують інформацію про зловживання, зокрема про примусовий збір підписів на підтримку Януковича.

Про відсутність збалансованого доступу до ЗМІ заявляють і представники виборчого штабу кандидата від опозиції віктора Ющенка. Член коаліції “Сила народу” Микола катеринчук звернувся до ЦВК зі скаргою на незаконне використання прем”єром і паралельно кандидатом у президенти урядової газети для передвиборчої агітації. ЦВК обіцяє розібратися в цій ситуації наступного тижня.

Тим часом політолог Олександр палій заявляє, що врегулювати проблему доступу до ЗМІ усіх учасників виборчих перегонів майже нереально. Він зазначає, що найбільш уразливою у виборчому законодавстві є якраз стаття про забезпечення рівного доступу кандидатів у президенти до мас-медіа.

Олександр Палій

На мою думку, ці порушення у справі доступу до ЗМІ, у справі дотримання принципу рівності у цьому доступі їм навряд чи якимось чином вдасться подолати ці порушення.

Це пов’язано насамперед з низькою політичною культурою української влади. Вона не звикла до таких реверансів у бік своїх політичних опонентів, як надання їм доступу до державних ЗМІ.

Однак найголовніша небезпека полягає не в контролі, власне, над державними ЗМІ, а в тому, що провладні оліграхічні сили контролюють дуже важливий сегмент медіа-ринку, який є в приватній власності.

Тобто формально вони мають підстави ті чи інші запрошувати на ті канали і підтримувати цими каналами провладного політика. І формально тут ніби і немає такого великого порушення.

Однак всі ми розуміємо, що всі ті канали формально приватні реально контролює влада. Змусити ці канали давати більш об’єктивну оцінку реальності навряд чи щось може.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG