Доступність посилання

ТОП новини

Януковича частіше, ніж інших кандидатів, пов’язують з олігархами – опитування Центру Разумкова.


Даючи відповідь на запитання: “Хто з кандидатів на посаду Президента, на Вашу думку, пов’язаний з олігархами?”, респонденти найчастіше називають Віктора ЯНУКОВИЧА (його назвали 31%). Майже удвічі рідше згадуються Віктор ЮЩЕНКО (17%) та Анатолій КІНАХ (16%), ще рідше - Олександр МОРОЗ (6%) та Петро СИМОНЕНКО (6%) (опитані могли назвати кілька прізвищ).

31% вважають, що з олігархами пов’язані всі кандидати. Остання точка зору переважає серед тих, хто збирається голосувати проти всіх кандидатів (у цьому переконані 63% з-поміж них), або не збирається брати участь у виборах (так думають 55% громадян, що не збираються відвідувати виборчі дільниці). Саме зв`язок кандидатів з олігархами, очевидно, і є головним мотивом тих громадян, які не бажають підтримувати на виборах жодного з політиків.

Як зазначив заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло МІЩЕНКО, далеко не всі респонденти ставляться до олігархів негативно. І тому сприйняття політика як пов’язаного з олігархами не завжди викликає неприязнь до нього. Так, серед тих, хто пов’язує з олігархами Віктора ЯНУКОВИЧА, 10% все одно збираються голосувати за нього у першому турі, і 17% - у другому турі виборів.

Тим не менш, помітно частіше певного політика сприймають як представника олігархів прихильники його політичних опонентів. Так, ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА в такій якості бачать 52% тих, хто збирається голосувати за ОЛЕКСАНДРА МОРОЗА, 48% представників електорату Петра СИМОНЕНКА, стільки ж - серед тих, хто голосуватиме за Віктора ЮЩЕНКА, і лише 14% респондентів, які збираються віддати свій голос за Прем’єр-міністра.

Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 28 липня 2004 року в усіх регіонах України. Опитано 2014 респондентів віком від 18 років у 122 населених пунктах за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) – 2,3%.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG