Доступність посилання

ТОП новини

Україна не відмовляється від європейського курсу – “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.


Марія Щур

Київ, 16 серпня 2004 – Напередодні виборів Україна не відмовляється від світового європейського вибору, запевняє своїх читачів кореспондент німецького щоденника “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. На його думку, повідомлення про те, що відбулися кардинальні зміни, були передчасними, і підтверджує це остання зустріч в Україні з американським міністром оборони Дональдом Рамсфельдом.

Питання зовнішньої політики відіграють важливу роль у нинішніх президентських виборах в Україні: тут і делікатні стосунки з Росією, і відносини зі Сполученими Штатами та Європейським Союзом – складається враження, що Київ обрав політику маятника, зауважує німецький журналіст. Але, на його думку, Україна продовжує чітко орієнтуватися на інтеграцію до євроатлантичних структур. Всупереч спекуляціям, Україна не збирається звільняти для росіян порт у Севастополі, а після візиту в Україну американського міністра оборони Дональда Рамсфельда, українське керівництво підтвердило, що Україна поки що не планує виведення своїх військових з Іраку.

Кореспондент німецької газети нагадує про те, що на початку липня з оборонної стратегії України було вилучено згадку про те, що метою зовнішньополітичного курсу України є вступ до Європейського Союзу та НАТО. Тоді український маятник хитнувся в бік Росії, але зроблено це було, ймовірно для того, щоб росіяни підтримали кандидата від влади на виборах, припускає німецький журналіст.

Він наголошує, що після цієї сенсації міністр оборони Євген Марчук та заступник міністра закордонних справ Олег Шамшур пояснювали громадськості, що насправді мета «інтеграції із Заходом» залишається незмінною. За їхніми словами, вже зараз, Україна робить більше для європейської безпеки, ніж деякі члени НАТО. Про це ж згадував в інтерв’ю газеті «Факти» і український Президент. А міністр оборони США наголосив в Україні, що країна «перебуває на дуже конструктивному шляху до НАТО». Тоді ж і Президент Кучма запевнив, що Севастополь був і залишається головним портом українського флоту. При цьому німецький журналіст наголошує, що західні військові оглядачі в Києві і так не повірили у можливість передислокації українського флоту.

Щодо побажань кандидата від влади нинішнього прем’єра Віктора Януковича вивести українських вояків з Іраку, то цей популістський крок, спрямований на відбирання голосів комуністів, на Заході сприйняли нервово. Але, як пояснює кореспондент “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, і тут передвиборна партія була зіграна як по нотах. Бо вже через кілька днів виступив український міністр оборони і заявив, що ротація відбудеться згідно з планом, а кількість військових в Іраку не зменшиться. За повідомленням газети «День», вона має навіть збільшитись, з 1576 до 1722.

На закінчення німецький журналіст зауважує, що всупереч своїй репутації прозахідного політика, справжню опозицію відправленню українських військових до Іраку демонструє кандидат у президенти Віктор Ющенко, який критикує Сполучені Штати за те, що вони намагаються збудувати демократію в Іраку за рахунок демократії в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG