Доступність посилання

ТОП новини

Корупція на польсько-українському кордоні.


Володимир Павлів

Варшава, 23 серпня 2004 - Напередодні Дня Незалежності України польська преса звинуватила представників українських прикордонних служб та міліції у змові зі злочинцями, котрі вимагають хабарі за перетин українського кордону. Того ж дня з польськими та українськими журналістами зустрівся посол України Ігор Харченко, котрий заявив, що уряди обох країн роблять все можливе, щоб нормалізувати ситуацію на кордоні.

Двоє співробітників “Газети виборчої” без проблем перетнули польсько-український кордон на контрольному пункті Краковець-Корчова і, від”їхавши кілька кілометрів вглиб України, повернулися назад. Ця пригода коштувала їм з українського боку 215 гривень та 300 злотих, що разом становить еквівалент до більш, ніж 100 євро. Спочатку польських журналістів працівники української дорожньої міліції, погрожуючи штрафом та арештом, змусили заплатити 25 гривен за екологію та 130 гривень за медичне страхування представникам якихось сумнівних фірм. Потім ще 60 гривень і 300 злотих їм довелося заплатити злочинцям, котрі організовують проїзд без черги на територію українського контрольного пункту. Тим, хто не платить, доводиться стояти в черзі часом і дві доби.

Упродовж року польський кордон з території України перетинає близько мільйона автомобілів. Якщо кожен водій заплатить хоч четвертину того, що заплатили польські журналісти, то, за їхніми підрахунками, українські злочинці, прикордонники, митники і міліціонери заробляють на рік близько 25 мільйонів євро.

Публікація у “Газеті виборчій” не стала особливою несподіванкою для працівників українського посольства, співробітники якого добре знають, що ситуація на польсько-українському кордоні є не найкращою.

Говорить посол України у Польщі Ігор Харченко: “Українсько-польський кордон є найбільш відкритим кордоном України на заході. Коли між країнами є різна економічна ситуація, то кордон завжди притягає всіх порушників закону, які можуть на цьому заробити...Виробництва потужних фірм шукають собі місця в західних регіонах України , ті, які вже не витримують конкуренції по зарплатні, яка вже сьогодні є у нових членах ЄС. Відповідно змінюється рух товарів. До цього потрібно звикати і з цим потрібно боротись, звичайно, що це буде притягувати економічних шахраїв, контрабандистів і тому подібне”.

Посол України запевнив журналістів, що уряди обох країн роблять все, що можуть, щоб покращити ситуацію на кордоні, яка має пряме відношення до формування двосторонніх стосунків. Разом з тим Ігор Харченко мусів визнати, що зустль урядів не на все вистачає:

Говорить Ігор Харченко: “Кордон - це своєрідний рубікон, на якому можна заробляти гроші. За останні 15 років склалася вже , це не секрет , інфраструктура того, як на цьому кордоні заробляти гроші”.

Щоб зруйнувати цю злочинну інфраструктуру, зусиль повинні докласти керівники всіх тих державних органів, котрі відповідають за порядок на кордоні, тобто міліції, митної та прикордонної служб. Натомість дипломати можуть лише інформувати про проблеми керівництво України. Речник посольства України у Варшаві Леонід Білоусов порадив польським журналістам: ” Ви пишіть. Якщо текст буде надруковано, то посол звернеться з офіційним листом до відповідних органів у Києві”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG