Доступність посилання

ТОП новини

НАТО і Росія ухвалили спільну заяву на підтримку "чесних і прозорих" виборів в Україні.


Славко Волинський

Брюссель, 9 грудня 2004 - Україна продовжує бути в центрі уваги міжнародних організацій. У четвер у Брюсселі міністри закордонних справ держав – учасниць НАТО заявили про неприпустимість зовнішнього втручання у справи України. Таку позицію НАТО підтримав і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час засідання Ради НАТО-Росія. Ще два дні тому на нараді ОБСЄ у Софії Росія та західні держави обмінювалися взаємними докорами і не змогли ухвалити спільного комюніке про Україну. Тепер генеральний секретар НАТО заявляє, що Росія і Захід дійшли спільної думки про політичну кризу в Україні.

Міністри закордонних справ країн – учасниць НАТО ухвалили резолюцію про подальший розвиток відносин з Україною. В документі, зокрема мовиться , що для НАТО ці стосунки мають дуже важливе значення і Альянс далі пильно стежить за розвитком подій в Україні. НАТО закликає усі сторони якнайшвидше втілити в життя схвалений Верховною Радою і підписаний 8 грудня Президентом Кучмою Закон про вибори. НАТО підтримує незалежність, суверенітет, і територіальну цілісність України та закликає усі сторони уникати насильства і сприяти затвердженню демократії. Відповідальність за це, мовиться в резолюції, лягає на офіційну владу України.

Подібний текст спільної заяви був підписаний і після зустрічі міністрів НАТО з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. У документі мовиться, що світова спільнота має сприяти виборам, які б відображали волю українського народу.

Під час прес-конференції у Брюсселі, відповідаючи на запитання, як Росія сприймає можливе членство України в НАТО, Сергій Лавров відповів: “Україна - суверенна держава і має повне право обирати пріоритети сьогоднішньої політики і своїх партнерів у світі”.

Один з журналістів поцікавився у пана Лаврова, чи може він підтвердити заяви держдепартаменту США про те, що Росія фінансувала кампанію Януковича? На це російський міністр відповів:

Сергій Лавров: “Я не чув заяв держдепартаменту США про які-небудь аспекти фінансування кампанії в Україні з російського боку, але звісно читав у пресі різноманітні роздуми на цю тему. Так само я читав, що у Вашингтоні серйозно обговорювалось, ніби кошти з бюджету Сполучених Штатів надходять на підтримку організації “Фрідом хаус”, що є своєрідним втручанням у виборчу кампанію в Україні, тому що “Фрідом хаус”, як повідомляють американські видання, фінансувала цю кампанію”.

Ці слова Сергія Лаврова я попросив прокоментувати керівника зовнішньополітичного відомства США. Колін Павелл відповів, що державний департамент США надає допомогу багатьом неурядовим громадським організаціям у світі для підтримки демократії. Про діяльність правозахисної організації “Фрідом хаус” Павелл сказав: “Ми не маємо нічого проти того, що робить “Фрідом хаус”.

Про рішення українського парламенту вивести українські війська з Іраку, Колін Павелл, сказав, що ухвалення таких рішень належить до компетенції будь-якої суверенної держави.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG