Доступність посилання

ТОП новини

Перші польські реакції на перемогу.


Володимир Павлів

Варшава, 27 грудня 2004 – У понеділок вся центральна польська преса та загальнопольські канали телебачення і радіо серед перших повідомлень подають інформацію про результати виборів Президента України. Попередню інформацію про перемогу Віктора Ющенка прокоментувала також низка польських політиків. У телефонній розмові поки що неофіційно Віктора Ющенка привітав і президент Польщі Олександр Квасневський.

Польські газети, котрі до друку потрапили пізнім вечором у неділю, про перемогу Ющенка пишуть як неофіційний, але все ж факт. Виходячи з цього, центральні видання підготували також відповідні коментарі.

Найбільше щоденне видання Польщі, “Ґазета виборча”, пише, що завдяки помаранчевій революції Україна здобула шанс на побудову нормальної демократичної європейської держави. “Поляки мають привід, щоб пишатися, - мовиться в коментарі “Ґазети виборчої”,- бо наша країна зробила в цю справу свій скромний внесок”.

У коментарі іншої щоденної газети - “Жечпосполіта” наголошено, що головні фальшування відбулися в другому турі президентських виборів в Україні вже після закриття виборчих дільниць. Тому варто почекати до оголошення офіційних результатів виборів, зазначає “Жечпосполіта”.

У коментарі газети “Жицє” окрему увагу приділено майбутнім завданням президента Ющенка. “Перейнявши формальну владу, - пише “Жицє”, - Ющенкові доведеться ще здобути реальну владу, а саме: усунути керівника президентської адміністрації Віктора Медведчука, призначити нового прем’єра замість Віктора Януковича та зустрітися з російським президентом Володимиром Путіним”.

Про майбутні труднощі президента Ющенка говорили в понеділок і деякі польські політики. На думку першого президента незалежної Польщі Леха Валенси, перемога Віктора Ющенка означає, що “Україна на шляху до свободи і демократії наблизилася трохи до Європи”. Однак Валенса вважає, що Україну чекають тепер певні труднощі. “Буде те, що спочатку було в Польщі, а навіть гірше”, – вважає колишній польський президент. Гірша ситуація України, на думку Леха Валенси, полягає в тому, що ця країна є більш залежною від Росії. “А, знаючи російську злостивість, – зауважив Валенса, –певен,що українцям буде нелегко”.

Колишній прем’єр-міністр Польщі, а нині депутат Європарламенту Єжи Бузек вважає, що тепер допомогти Україні повинні західні країни. На думку Єжи Бузека, Європейський Союз і Сполучені Штати Америки повинні дійти спільної думки у справі України і надати економічну допомогу молодій українській демократії.

Зближення України з Західною Європою, яке, очевидно, пропагуватиме Віктор Ющенко, буде корисним також і для Польщі. Таку думку висловив віце-спікер польського Сейму, депутат партії “Право і справедливість” Казимеж Уяздовськи.

Такої ж думки притримується і радник польського президента Станіслав Цьосек, котрий, втім, зауважує, що складністю української ситуації є поділ країни і суспільства на схід і захід.

Натомість сам президент Польщі Олександр Квасневський у телефонній розмові з Віктором Ющенком сказав, що українці зробили важливий і добрий вибір, котрий поліпшить стосунки України з Польщею і всім Європейським Союзом. Крім того, Олександр Квасневський запросив Віктора Ющенка взяти участь у відзначенні 60-ї річниці визволення концтабору в польському містечку Освенцім у січні 2005 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG