Доступність посилання

ТОП новини

Самміт в Джакарті – Південно-Східна Азія отримає майже 4 мільярди доларів.


Марія Щур

Прага, 6 січня 2005 – У столиці Індонезії завершився самміт світових лідерів, які обговорювали плани довгострокової допомоги країнам Південно-східної Азії, що постраждали від цунамі. Світові лідери з 26 країн світу привітали швидку реакцію на події у світі та обіцянки надати близько 4 мільярдів доларів та висловили сподівання, що обіцяні гроші дійсно надійдуть тим, кому вони були обіцяні.

Після хвилини мовчання у пам’ять про загиблих, якою розпочалася конференція в Джакарті, виступив господар зустрічі Сусіло Бамбанґ Югойоно президент Індонезії, країни, біля берегів якої 26 грудня стався смертоносний землетрус. Він закликав світову спільноту не зменшувати зусиль щодо надання допомоги постраждалим країнам: «Наша відповідь цій безпрецедентній катастрофі має бути такою ж безпрецедентною для того, щоб покласти край стражданням людей. Багато людей потерпає від травм, їм загрожують хвороби та голод. Ми не повинні допустити більше смертей». Нагадаємо, що за офіційними даними, загинуло близько 150 тисяч.

Виступаючи у Джакарті, генеральний секретар ООН Кофі Аннан висловив захоплення солідарністю, що її продемонстрував світ щодо постраждалих від цунамі. За десять днів після катастрофи уряди, корпорації та приватні особи зібрали від 3 до 4 мільярдів доларів допомоги: «Світ зібрався разом і разом ми працюємо. Дух, що панує на цій конференції та мої розмови зі світовими лідерами, дають мені надію, що ми дійсно можемо змінити ситуацію».

У Джакарті до найбільшого донора, Німеччини, долучилася Австралія, яка також пообіцяла надати країнам південно-східної Азії 650 мільйонів доларів. Раніше 500 мільйонів пообіцяла Японія, 350 – Сполучені Штати.

Звертаючись до світових лідерів, присутніх на конференції, Кофі Аннан закликав їх дотриматись своїх щедрих обіцянок. За його словами, для надання негайної допомоги та підтримки хоча би протягом наступних півроку майже п’яти мільйонів людей, що постраждали від цунамі, потрібен один мільярд доларів. На заклик ООН вже відповіла Японія, яка пообіцяла надати 250 мільйонів вже до березня.

Також японський прем’єр міністр Янучіро Коїдзумі заявив про бажання Токіо накласти мораторій на виплату боргів тими країнами, що постраждали від стихійного лиха. Японський лідер закликав своїх колег зі західних країн приєднатися до його ініціативи. Японію вже підтримали у цьому Сполучені Штати, Канада та Франція. Конкретніші деталі угоди про мораторій на виплату боргу, чи часткове його списання світові лідери домовилися обговорити наступного тижня під час зустрічі Паризького клубу, неформальної організації країн-кредиторів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG