Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині кількість безробітних перевищила п’ять мільйонів.


Надія Кандиба

Німеччина, 2 лютого 2005 - Цими днями канцлерові Німеччини не позаздриш. Як повідомило Федеральне відомство з питань праці, кількість безробітних у січні сягнула рекордної позначки, переваливши за п’ять мільйонів осіб. Розповідає Надія Кандиба:

П’ять мільйонів 37 тисяч осіб без робити. Такої кількості людей без постійного місця праці Німеччина не бачила, починаючи від 1933-го року. Оглядачі вже висловлюють впевненість, що таким чином Ґерхарду Шрьодеру та його уряду гарантовано місце в підручниках історії. Вартим уваги є те, що й сам червоно-зелений уряд прогнозує найближчими місяцями подальше зростання рівня безробіття, який вже перевищив 12 відсотків. Водночас міністр економіки Німеччини Вольфґанґ Клемент радить не драматизувати ситуацію. Він вказує на те, що завдяки реформуванню системи соціального забезпечення тепер стали по-іншому виводити статистичні дані. Тобто, тих, хто живе на соціальну допомогу, та безробітних почали рахувати разом. На його думку, це допомогло побачити реальну картину і, так би мовити, вивести з тіні приховане безробіття. З огляду на нові дані з безробіття німецький міністр виступив за збереження подальшого темпу реформ.

“У Німеччині слід і надалі проводити рішучі перетворення на ринку праці та втілювати політику реформ”, - сказав Вольфґанґ Клемент.

Згідно з прогнозами міністра, покращення ситуації на ринку праці в Німеччині слід очікувати в другій половині цього року. Опозиція, в свою чергу, назвала “скандалом” нове зростання рівня безробіття і поклала всю відповідальність не на статистику, а саме на дії червоно-зеленого уряду. Консервативні політики навіть застерігають перед виникненням ситуації, яку можна було спостерігати під час “Веймарської республіки”.

Генеральний секретар Християнсько-демократичного союзу Фолькер Каудер звинуватив німецького канцлера Ґерхрада Шрьодера та його міністра економіки в беззідяльності. Християнські демократи тепер планують провести інформаційну кампанію, під час якої розповідатимуть, що у федеральних землях, де при владі перебувають консервативні сили, ситуація є кращою, ніж там, де слово мають соціал-демократи та “зелені”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG