Доступність посилання

ТОП новини

Президент Американської Асоціації Політичних Консультантів про свої враження від президентської кампанії Віктора Ющенка.


Сергій Куделя

Вашингтон, 5 лютого 2005 - Американська Асоціація Політичних Консультантів визнала виборчу кампанію Віктора Ющенка “найкращою міжнародною кампанією року” і надала їй свою щорічну найвищу нагороду “Поллі”. Як заявив в інтерв”ю Радіо Свобода Президент Асоціації Вейн Джонсон, Ющенко став першим іноземним політиком, чия виборча кампанія отримала найвищу нагороду Асоціації. Водночас, звання найкращого менеджера виборчої кампанії отримав Кен Мельман, який очолював штаб президента Буша.

До другого туру виборів, президентська кампанія в Україні була перефірійною темою в американських мас-медіа. Головна увага американців була сконцентрована на власних президентських баталіях. Тому, як визнає президент Американської Асоціації Політичних Консультантів Вейн Джонсон, американські політтехнологи звернули увагу на події в Україні лише з початком протестів проти фальсифікації виборів. Саме їхній успіх, за словами Джонсона, спонукав членів Асоціації надати найвищу нагороду кампанії Віктора Ющенка. Він зазначає, що таким чином Асоціація хотіла віддати належне “сміливій боротьбі українців, яким вдалося домогтися демократії не зважаючи на значні перешкоди”.

Вейн Джонсон працював із активістами демократичної опозиції у державах Східної Європи наприкінці 80-х років. Зі свого досвіду, він каже, що в авторитарних державах влада завжди має технологічну перевагу над опозицією, оскільку контролює основні канали комунікації. Тому, для опозиційних рухів важливо знайти такі технології, які б зламали владну монополію на комунікацію. На його думку, в Україні такою технологією стало використання помаранчевого кольору:

“Використання кольору є одним з найшвидших способів для уособлення якоїсь ідеї чи справи. Безвідповідно до його походження – для решти світу помаранчевий колір став інтегральною частиною подій в Україні. З самого першого дня їх вже називали «помаранчевою революцією”.

Однак, Джонсон наголошує, що політична технологія відігравала лише допоміжну роль у подіях в Україні:

“Все, що може зробити технологія, це краще передати реальність. Ви не зможете за допомогою лише технології створити альтернативну реальність. І події в Україні є підтвердженням цього. Обидві сторони мали достатньо політичних технологій у своєму розпорядження. І якщо ви подивитися на ті випадки, коли колір починає асоціюватися з якимось громадянських рухом, то ви побачите, що саме суспільний рух обирає собі колір, а не сучасна політична партія. Люди самі роблять вибір. Ви не можете щось нав’язати рухові. Громадяни мають прийняти це таксприймати, як своє”.

Джонсон також додає, що жодна політична технологія не виведе на вулиці сотні тисяч громадян. І саме завдяки “помаранчевій революції”, американці почали по-інакшому сприймати українців:

“Ми відчули справжню духовну близькість з українським народом. Це природня реакція американців, коли вони бачать, як люди виборюють собі свободу. Адже не можна просто отримати свободу. Її треба домогтися. І американцям подобаються такі приклади, оскільки у них ми бачимо самих себе. Адже наша нація також утворилася в результаті революція. Хоча, на відміну від вашою, у нашій революції не обійшлося без насилля”.

Каже Президент Американська Асоціація Політичних Консультантів Вейн Джонсон.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG